HSBC Advantage Kredi Kartı

HSBC Advantage Kredi Kartı

Dillere “Advantage’ın varsa, avantajın var” şeklindeki reklamla pelesenk olan Advantage kredi kartı, HSBC’nin ülkemizdeki müşterilerine uzun yıllardan beri sunduğu yaygın olarak kullanılan bir finansal üründür. Taksitli veya peşin ödeme yöntemleriyle limit dahilinde dilediğiniz gibi harcama yapabilme imkânı sunan Advantage kredi kartları toplamda 3 farklı çeşide sahip: Advantage Classic, Gold ve Premium Kartlar.

HSBC Advantage kredi kartı avantajları

Advantage kredi kartlarının sağladığı kolaylıklar kart çeşidine göre değişiklik gösterebiliyor. Mesela Advantage Premium kredi kartı kullanıcıları, çok daha yüksek limitlere sahip olabiliyorlar. Bunun yanı sıra ferdi kaza sigortası, kayıp bagaj sigortası ve havalimanlarındaki locaları kullanabilme gibi diğer kartlarda olmayan avantajlardan faydalanabilme imkânları var.

En çok tercih edilen kart tipi HSBC Advantage Classic kart olduğu için bu kartın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hem yurtiçi, hem de yurtdışında VISA/Master logosunun bulunduğu tüm üye işyerlerinde güvenli bir şekilde kullanılabilir.
  • Nakit avans çekme imkânı sunar. Bunun için size en yakın HSBC ATM veya şubesine gitmeniz yeterli olur.
  • Kartlar, NakitPuan isminde bir ödüllendirme programına sahiptir. Garanti Bankası’nın Bonus’una çok benzeyen bu sistem harcadıkça puan kazanmanızı sağlar. Üye işyerlerinden alışveriş yaptıkça daha fazla NakitPuan elde edebilmeniz de mümkündür.
  • Uçuşunuzun başlamasını beklerken havalimanlarındaki localardan indirimli fiyatlarla faydalanabilirsiniz.
  • Kredi kartınız kayıp mı oldu? Hiç sorun değil. HSBC’de bunun için özel oluşturulmuş bir teminat fonu var.
  • Her ay sizin belirlediğiniz bir günde gönderilen ekstrenin kurunu dolar veya TL olarak değiştirebilmeniz mümkün.
  • Sınırsız ek kart çıkarabilme imkânınız vardır. (Yıllık 46 TL ücret karşılığında)

Yukarıda yer alan maddelerin haricinde advantage.com.tr adresini ziyaret ederek güncel tüm kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Mesela Beymen Club’dan yapacağınız alışverişlerde hem yüzde 60 indirim, hem de 7 taksit fırsatı sizleri bekliyor. Keza morhipo.com’dan 300 TL üzerinde bir alışveriş yaptığınız takdirde direkt olarak 50 TL indirimden faydalanabilmeniz de mümkün. Arçelik, Beko, Bosch, Siemens ve Profilo gibi beyaz eşya markalarının yanı sıra Yataş, Boyner ve LC Waikiki’den de ek taksitli alışveriş yapabilmek HSBC Advantage kart ile çok kolay.

Kampanyalara dair detaylı bilgilendirmeler, kredi kartının web sitesinde yer alıyor.

HSBC Advantage kredi kartı başvuru süreci

Diğer çoğu banka internet üzerinden kredi kartı başvurusu kabul ediyor olsa da, ilginç bir şekilde HSBC bu yöntemi uygulamamakta ısrar ediyor. Dolayısıyla HSBC Advantage kredi kartına sahip olmak isteyen müşteriler, kendilerine en yakın banka şubesini ziyaret edip bizzat başvurmak zorundalar.

Başvuru tamamlandıktan sonra sürecin nasıl sonuçlandığını öğrenebilmek için HSBC’nin web sitesindeki “Kredi Kartı / Bireysel Kredi Başvuru Sorgulama” sayfası ziyaret edilebilir. Bunun için kişisel kimlik bilgilerini girmek yeterli.

HSBC Advantage kredi kartı aidatı ne kadar?

Eğer kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız, kampanya ve avantajlardan daha düşük miktarda yararlanılan Concept karta başvurabilirsiniz. Bu kartta herhangi bir yıllık aidat bedeli yoktur. Ancak HSBC Advantage kredi kartına sahip olmakta ısrarcıysanız, senelik 97 TL miktarındaki aidat bedelini karşılamaya hazır olmalısınız.

Daha avantajlı olan ve havalimanlarında indirim sağlayan HSBC Advance kredi kartının aidatı ise yıllık 136 TL’dir.

Tarafınıza gönderilen ekstrenin asgari ödeme miktarı, toplam tutarın yüzde 40’ı kadardır. Nakit avans çekimi yapmak istediğinizde ise herhangi bir bankaya ait ATM’yi kullanabilirsiniz, ancak bunun için yüzde %3,50+12 TL oranında komisyon ödemeniz gerekir. Geciken ödemelerde ise aylık %1,84 oranında faiz uygulandığını da unutmamakta fayda var.

Etiketler:

Yorum Yaz