Odea Bank Kredi Kartı

Odea Bank Kredi Kartı

2012 yılında Türkiye operasyonlarına başlayan Odea Bank, her geçen gün müşteri portföyünü genişletmeye devam eden yeni bir banka. Yeni olması hasebiyle düzenlediği kampanya ve avantajlı promosyonlarla daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflen Odea Bank’ın kredi kartı ürünleri de son dönemde hayli revaçta. Gerek havayolu şirketleri, gerekse diğer bankalarla işbirliğine giderek rekabette elini güçlendirmeye çalışan Odea Bank’ta toplam 4 farklı kredi kartı mevcut. Bunlar ise şöyle sıralanabilir: Bank’O Card, Bank’O Atlas Card, Odeabank Private Card ve Bank’O Card Axess.

İsmi geçen kredi kartlarının her biri kendine has avantajlara ve aidat bedellerine sahip. Fakat yıllık kart ücreti almadığı için çokça tutulan Bank’O Card bunların en yaygın şekilde kullanılanı.

Odea Bank kredi kartı avantajları

5 adede kadar ek kart çıkarma imkânı sunan Bank’O Card’ın en büyük avantajı, yıllık herhangi bir aidat ücreti ödeme zorunluluğunun olmamasıdır. Bunun dışında kalan diğer avantajlar ise şu şekilde:

  • Anı Tur’la yapılan işbirliğiyle Kıbrıs ve yurtiçi otel konaklamalarında yüzde 5 oranında indirim imkânı.
  • Kuru temizleme servisi Dry Clean Express’ten yüzde 15 indirimle hizmet alma fırsatı.
  • Rent a Car firması OneCar’dan ekonomik fiyatlar karşılığında araç kiralayabilme avantajı.
  • Nakit ve taksitli avans çekebilme.
  • İnternette ve yurtdışında kartı kullanabilme.

Bir diğer Odea Bank kredi kartı ürünü olan Bank’O Card Axess ise isminden de anlaşılacağı üzere Axess kredi kartlarına sağlanan tüm avantajlardan faydalanma imkânı sunuyor. Axess ağına üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde ek taksit imkânı ve Chip-Para kazanma fırsatı da müşterileri bekliyor. Taksit ve erteleme avantajları da cabası.

Odea Bank kredi kartı aidat bedelleri

Daha önce de belirttiğimiz üzere Bank’O Card kredi kartı tamamen ücretsiz kullanılabiliyor. Ancak çok daha avantajlı ve Chip-Para kazandıran Bank’O Card Axess kullanıcıları, her sene düzenli olarak aidat bedeli ödemek zorundalar. Bu miktar ise 95 TL’dir. Ayrıca bu kartı kullanırken geciken her ödeme için %2,34 oranında faiz uygulanır. Ek kart çıkartma bedeli ise 47,5 TL miktarındadır. Bu yönüyle Odea Bank, diğer çoğu banka ile aynı miktarda faiz ve ek kart çıkartma bedeli uyguluyor.

Daha çok premium segmente hitap eden Odeabank Private Card’ın yıllık aidat bedeline dair herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. Ancak bu kart seyahat ve restoran harcamalarında ciddi indirim imkânı sağlıyor. Senede 3 kezle sınırlı olmak üzere ücretsiz havalimanı transferi ise Odea Bank’ın müşterilerine hediyesi. Diğer tüm avantajlar ise bankanın web sitesinde listelenmiş durumda.

Odea Bank kredi kartı başvuru süreci

Kredi kartı kullanmak için Odea Bank’ta karar kıldıysanız, bankanın resmî web sitesi üzerindeki başvuru formunu doldurarak işe koyulabilirsiniz. TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgisinin yanı sıra karşınıza çıkan doğrulama kodunu da girdikten sonra başvurunuz banka çalışanları tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Aylık gelirinizin en fazla 3 katına kadar harcama limitine sahip kredi kartınız, başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından kurye ile teslim edilecektir. Eğer kurye tarafınıza ulaşamazsa size en yakın banka şubesine kredi kartını bırakacaktır.

İnternet kanalının dışında ise Odea Bank şube veya ATM’lerinden, 444 8 444 numaralı müşteri temsilcisi hattından başvuru yapabilirsiniz. Veya “BANKO” yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızla birlikte 8444 numarasına SMS gönderebilmeniz de mümkün.

Kredi notu düşük, sigortalı bir işe sahip olmayan veya bankalarda kötü bir sicili bulunan müşterilerin kart başvurusunun olumsuz sonuçlanması ihtimal dahilindedir.

Etiketler:

Yorum Yaz