TEB Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi

TEB’in 01.07.1996 tarihinden günümüze kadar yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesi sayın Yavuz CANEVİ’dir. TEB’in 01.09.2013 yılından beri CEO’su sayın Ümit LEBLEBİCİ’dir, müşteri hizmetleri telefonu 0850 200 0 666’dır. 8 Şubat 2018 tarihinde BDDK, Türk Ekonomi Bankası A.Ş’ye danışmanlık yapma, merkez varlık yönetim A.Ş’ye de faaliyet izni vermiştir. Türkiye’de öncelikli çalışma prensibi olarak profesyonel yönetim, şeffaflık ve etik değerlerin öncülerinden biri olan TEB, çalışmalarını Sermaye Piyasaları Kurulu’nun yayınladığı “kurumsal yönetim ilkeleri” ile tam bir uyum içinde sürdürmektedir.

Yalnızca finansal anlamda büyümeyi değil, verimliliğe de odaklanarak tüm paydaşları için daha fazla değer yaratmayı hedefleyen TEB, KOBİ’lerden kadın patronlara, finansal okur yazarlıktan girişimciliğe inovasyondan spora kadar geniş bir alanda sorumluluk bilinci ile projelerini hayata geçirerek hem TEB markası hemde Türkiye’ye değer katmayı sürdürmektedir.

TEB Konut Kredisi Özellikleri
TEB konut kredisinin sunduğu uzun vade, düşük taksit seçenekleri ile kira öder gibi ev ve iş yeri sahibi olabilirsiniz. Her evin kapısını açan TEB konut kredisi ile çeşit çeşit ev, çeşit çeşit kolaylıklar sizleri beklemektedir.

Gerekli belgeleriniz ile TEB şubelerine uğrayarak konut kredilerinden size en uygun olanını kullanabilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

TEB Konut Kredisi Çeşitleri

TEB konut almak isteyenler için bir çok cazip kampanyalar sunmaktadır. Bizde sizler için TEB’in sunduğu konut kredisi kampanyalarını listeledik.

Her Şey Dahil Konut Kredisi
Kredi kullanımı sırasında doğacak tüm masraf ve yasal vergi tutarlarını da aynı konut kredisi içinde kredilendirilebilir ve tüm masraflarınızı, uzun vadede rahatça ödeyebilirsiniz. Ekspertiz ücreti, ipotek masrafı, DASK, konut sigortası, ferdi kaza sigortası masrafları size yük olmasın diye Her Şey Dahil Konut Kredisi TEB’de

Al Kirala Konut Kredisi
Hem yatırım sahibi olun hemde kira geliri elde edin diye Al-Kirala konut kredisi TEB’in sunduğu kampanyalar arasında yer almaktadır. uygun faiz, uzun vade avantajı ile istediğiniz evin sahibi olun. Evinizi kiraya verin, getirisi ile kredinizi rahatça ödeyin.

Esnek Ödemeli Konut Kredisi
Harcamalarınıza göre ödeme planınızı belirleyeceğiniz Esnek Ödemeli konut kredisi ile ödeme tutarlarınızı kendiniz belirleyin, sıkıntı çekmeyin. Diğer harcamalarınız için ev sahibi olmayı ertelemeyin. Esnek kademeli konut kredisi TEB’in size sunduğu bir başka kredi çeşididir.

%100 Konut Kredisi
İstediğiniz ev için peşinat tutarınız yok ise veya peşinat tutarınızı farklı bir yatırım aracında değerlendiriyorsanız %100 konut kredisi tam size göre! Satın alacağınız konutun %75’ine kadar TEB kredi veriyor kalan %25’lik kısım için ise nakit karşılık yada size ait ikinci bir gayrimenkul ipoteği ile krediniz TEB tarafından %100’e tamamlanıyor böylece ihtiyacınız olan tüm kredi tutarını uygun faiz ve uzun vade avantajı ile alıyor ve yeni evinize sıkıntıya girmeden kavuşuyorsunuz üstelik geri ödeme sürecinizde kalan kredi bakiyeniz ikinci teminata gerek olmayan tutara indiğinde, kredinizin kapanmasını beklemeden ikinci ipoteğinizi veya nakit blokenizi TEB kaldırmaktadır.

Ana Para Ertelemeli Konut Kredisi
TEB’den, konut kredinizi hemen alın ana para ödemenize dilerseniz 36 ay sonra başlayın. İlk taksitlerinizde öncelikle faiz yükünüzü azaltın, ana para ödemenize sonra başlayın diye Ana Para Ertelemeli konut kredisi TEB’de. Ana para ertelemeli konut kredisi ile 36 aya kadar konut kredinizin sadece faizini ödeyebilirsiniz sadece faiz ödenen bu dönemden sonra başlayan kredi taksitleriniz, ana para ertelemesi yapılmayan ödeme planı ile aynı olacaktır.

Dönem Ödemeli Konut Kredisi
Konut kredinizi, gelirinize göre 2 veya 3 ayda bir ödemeli olarak taksitlendirebilirsiniz. Her ay kredi taksiti ödemeden diğer harcamalarınızı da rahatça gerçekleştirin diye dönem ödemeli konut kredisi TEB’de. Kredi taksitlerinizi 2 veya 3 ayda bir ödemeli olarak belirleyebilirsiniz. Dönem faiziniz, ödeme yapacağınız dönem periyotu ve faiz oranı baz alınarak hesaplanır ve oluşan bu faiz ile dönemlik taksit tutarlarınız düzenlenir.

Kademeli Azalan Konut Kredisi
Gelecekteki gelir ve giderlerinizi ön görerek kredi taksitlerinizin azalmasını istiyorsanız TEB kademeli azalan konut kredisi tam size çok uygun gelecektir. Kredi taksitlerinizi ileri ki vadelerde kademeli olarak azaltmak istiyorsanız TEB kademeli azalan konut kredisini kullanabilirsiniz. Kredi taksitlerinizi sabit tutarlar ile ödemeye başladıktan belirli bir süre sonra daha düşük tutarlı taksit ödemeye başlayabilir taksit azaltmayı belirli periyotlarla ve oranlarla sürdürebilirsiniz.

Kademeli Artan Konut Kredisi
Konut kredinizin geri ödemesine düşük taksit tutarları ile başlayın. Gelir artışınıza göre taksit tutarlarınızı da arttırın, gelecekteki gelir artışınıza bağlı olarak kredi taksitlerinizi arttırabilmeniz için kademeli artan konut kredisi TEB’de. Kredi taksitlerinize düşük ödemeler ile başlamak ve ileri ki dönemlerde kademeli arttırmak istiyorsanız TEB kademeli artan konut kredisi kullanabilirsiniz. Ödeyeceğiniz taksit tutarlarını gelirinizdeki artışa göre, belirli periyotlarla ve oranlarla örneğin 6 veya 12 ayda bir olarak arttırabilirsiniz.

İndirimli Konut Kredisi
Konut kredinizi kullanırken belirli bir miktarı peşin olarak ödeyip, taksitlerinizin düşük tutarlı olması için indirimli konut kredisi TEB’in en çok tercih edilen kampanyaları arasında yer almaktadır. Birikmiş paramı baştan ödesem, TEB konut kredisini indirimli kullansam, aylık ödemelerim azalsa, rahat rahat ev sahibi olsam diyorsanız; indirimli konut kredisini TEB size sunmaktadır. Birikmiş paranız ile kredi tutarınızın %1 ile %5 arasındaki tutarı en başta peşin olarak ödeyin kredi faiz oranınızda indirim sağlayın, indirimli konut kredisi ile düşük taksit ödeyerek kolayca ev sahibi olabilirsiniz.

Ara Ödemeli Konut Kredisi
İkramiye aldığınızda veya gelirinizde artış olduğunda kredinizin bir kısmını kapatıp ödemelerinizi azaltabilmeniz için ara ödemeli konut kredisini tercih edebilirsiniz. Kredi vadeniz boyunca istediğiniz aylarda ve istediğiniz tutarda ara ödeme yapabilirsiniz. Ara ödeme yaptığınız zaman, kredinizin geri kalan tutarı, geri kalan aylara eşit olarak dağılır.

Molalı Konut Kredisi
Düzenli olarak gerçekleştireceğiniz kredi geri ödemelerinize her sene iki ay boyunca ara verebilirsiniz. Konut kredisi ödemelerinize, gecikme faizi olmadan yılda iki defa ara vererek diğer ihtiyaçlarınıza da para ayırabilirsiniz.
TEB’den kullanmış olduğunuz;
1- TL
2- Eşit Taksitli
3- Kredi Kullandırım Tarihinden İtibaren En Az 6 Ay Geçmiş
4- Ödemelerini düzenli yaptığınız konut krediniz için hemen şubenize başvurarak molalı konut kredisi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Kimler Konut Kredisi Başvurusu Yapabilir
Aylık düzenli gelire sahip tüm T.C Vatandaşları ve yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiler TEB konut kredisine başvurabilir.

Yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişilerin başvurularında bir T.C Vatandaşı kefaleti gerekmektedir.

Konut kredisi başvurusu için gerekli olan belgeleriniz ile birlikte dilediğiniz bir TEB şubesine gidebilir konut kredisi başvuru formunu doldurarak kolayca müracaat edebilirsiniz.

TEB Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler
1- Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi

2- Gelir belgesi
a- Maaş bordrosu (ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyan edilmelidir)
b- Emekli kişiler için emekli aylığı bildirim yazısı veya emekli sandığı emekli tanıtım kartı veya maaşını gösterir banka ekstresi beyan edilmelidir.
c- Serbest meslek sahipleri için son üç yıllık “bilanço” “vergi levhası” ve “ticaret sicil gazetesi”

3- Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

TEB Konut Kredisi Başvurusu

Kredi Miktarı Vade Aylık Taksit Faiz Toplam Geri Ödeme
50.000,00 TL 48 Ay 1.422,14 TL %1,35 68.262,70 TL
75.000,00 TL 60 Ay 1.831,83 TL %1,35 109.910,06 TL
100.000,00 TL 72 Ay 2.180,21 TL %1,35 156.975,14 TL
100.000,00 TL 120 Ay 1.687,62 TL %1,35 202.513,83 TL

TEB geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile 60 aya kadar olan konut kredilerinde faiz oranını %0,99’a çektiğini belirtmiştir, kredi hesaplama tablosu yakında güncellenecektir.

Etiketler:

Yorum Yaz