TEB Taşıt Kredisi

TEB Taşıt Kredisi

İsminden de anlaşılacağı üzere Türkiye’nin %100 yerli sermaye ile doğup büyümüş bankalarından biri olan TEB 1927 yılında kurulmuştur. Kuruluş itibari ile TEB, küçük bir yerel banka idi, günümüzde 91 yaşında olan TEB; 500ü aşkın şubesi ve 1.500 aşkın ATM ile vatandaşa hizmet vermeye devam etmektedir.

Taşıt Kredisi Özellikleri

  Hayalinizdeki araca kavuşmak istiyorsanız TEBCetelem Taşıt Kredisi ürünlerinden birini seçebilirsiniz.
  Yetkili satıcınızdaki satış/kredi danışmanı, tercihiniz doğrultusunda ödeme planlarını size iletecektir.
  Konusunda uzman ekibi ile TEBCetelem, taşıt kredisi ve sigorta ürünleri sunar.
  TEB size hızlı ve kolay biçimde kredi kullanma opsiyonu sağlayarak hayallerinizdeki 0 veya ikinci el araca en kısa sürede kavuşmanıza destek olur.
  TEBCetelem taşıt kredisi ile Hyundai, BMW, BMW motosiklet, Land Rover, Mini Cooper, Jaguar, Peugeot, Citroen, Volvo, Kia, Ssang Yong, Mazda, Opel, Toyota, Ford, Fiat, Nissan, Renault, Dacia, Suboru marka araçlara anlaşmalı satış noktalarında sahip olabilirsiniz.
  TEBCetelem taşıt kredisi faiz oranları 0 km ve ikinci el araçlar için 0,1.69’dur.

TEB Taşıt Kredisi Ürünleri

Klasik Taşıt Kredisi
Kullanmak istediğiniz kredi tutarının, tercih ettiğiniz vadeye göre eşit taksit tutarları halinde ödeme planınıza yansıtıldığı bir TEBCetelem taşıt kredisi ürünüdür. Sabit eşit ödemeler ile kolay bütçe kontrolü sağlar.

Ara Ödemeli Kredi
Tercih ettiğiniz dönemlerde eşit taksit tutarlarınıza ilave olarak ara ödemeler yapabileceğiniz bir taşıt kredisi ürünüdür. 3 ayda bir ara ödemeler yapabilir, ödeme planınızı gelirinize göre oluşturabilirsiniz.

Balon Ödemeli Kredi
Ödeme planınızdaki son taksitin kredi tutarının belirli bir yüzdesi değerine göre uyarlanmış bir TEBCetelem kredisi ürünüdür. Aylık taksit ödemelerini düşürülmesine olanak sağlar.

Esnek Ödemeli Kredi
Kredi geri ödemelerini tamamıyla gelirinize göre ayarlamanızı sağlayan bir taşıt kredisi ürünüdür. Geliriniz mevsimsel olarak değişiklik gösteriyorsa taksitlerinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

A-) Turizmci Paketi
Yaz aylarının daha yüksek, kış aylarının daha düşük olduğu ödeme planıdır.

B-) Servisçi Paketi
Kış ve bahar aylarının daha yüksek yaz aylarının düşük olduğu ödeme planıdır.

Ana Para Ertelemeli Kredi
6 aya kadar sadece faiz, KKDF (Kaynak Kullanımı Destek Fonu) ve BSMV’yi (Banka Sigorta ve Muamele Vergisi) ödeyeceğiniz bir taşıt kredisi ürünüdür.

Dönem Periyotlu Toplu Ödemeli Kredi
3 ayda bir toplu ödemeler şeklinde gelirinize uygun olarak oluşturulabilecek bir taşıt kredisi ürünüdür. Kredi geri ödemelerini gelirinize göre ayarlamanızı sağlayarak bütçe yönetiminize katkıda bulunur.

Ödemesiz Dönemli Kredi
Taksit ödemenizin belirli bir dönem sonrası başlamasına olanak sağlayan bir taşıt kredisi ürünüdür. Ödemesiz dönem en fazla üç ay olabilir, aylık taksit ödemelerinin belirli bir süre ertelenmesine olanak sağlayarak bütçenize katkı sağlar.

Motosiklet Kredisi
TEBCetelem taşıt kredisi alanında bilgi ve tecrübeleri ile otomobil sektörüne yatırım yapmaya devam ederken, motosiklet kredisi ile motosiklet tutkunlarının da finansman ihtiyacına çözüm oluyor. Rüzgarı yüzünde hissetmeyi seven müşteriler TEB motosiklet kredisi ile hızlı ve kolay bir biçimde uygun ödeme seçenekleri ile hayallerindeki 0 km veya ikinci el motosiklete sahip olabiliyorlar.

5 Yıldızlı Kredi
5 yıldızlı kredi bilinen taşıt kredilerinin tamamen dışında yep yeni bir kredi anlayışına, başka hiç bir taşıt kredisinin sağlamadığı oranda kredi imkanı ve ödeme kolaylığına sahip, tamamen sizi rahat ettirmeyi düşünerek TEB tarafından hazırlanmış bir hizmettir.

Özellikleri
Mevcut kredi oranlarından daha fazlasına en iyi finansal özelliklerle sahip olmak isteyenler için benzersiz bir kredi.

 • Daha esnek kredilendirme oranları
 • İlk ödemeye 60 gün sonra başlayabilme imkanı
 • Balon ödeme seçenekleri
 • SMS ile taksit hatırlatma
 • VIP müşteri statüsü ile müşteri hizmetleri hattından öncelikli yararlanma
 • Taksit ödemelerinize her yıl bir ay ara verebilme imkanı. (Bu seçenekte erteleme faizi yansıtılacaktır ve güncel risk politikası şirket kuralları çerçevesinde değerlendirilecektir.
 • Kredi kullandıktan sonra bir ay içerisinde her hangi bir sebep ile krediden vazgeçmeniz durumunda dosya ücretiniz ve işlem masrafınız iade edilmektedir.

TEB Taşıt Kredisi Kullanım Koşulları

1-) TEBCetelem, 0 ve ikinci el araçlara taşıt kredisi hizmeti sunmaktadır.

2-) Sıfır araçlarda 3-48 ay arasındaki vadelerle kredi kullanmak mümkündür. Minimum kredi tutarı 3.000 TL’dir.

3-) İkinci el araçlarda 3-48 ay arasında vadelerde aşağıdaki tabloda belirtilen araç sayısı ve vade bilgileri dahilinde kredi kullanmak mümkündür.

Model Yaşı Maksimum Vade
2011 7 12 Ay
2012 6 24 Ay
2013 5 36 Ay
2014-2018 4-0 48 Ay

4-) Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından 12.12.2017 tarihinde yayımlanmış yönetmelik gereğince; Bireysel başvurularda araç fatura bedeli 100.000 TL’ye kadar olan araçlar için araç fatura tutarının %70’ine kadar, araç fatura bedelin 100.000 TL üzerinde olan araçlar içinse fatura tutarının 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 üzerinde kalan tutarın ise %50’sine kadar kredi kullanılabilmektedir. Tüzel başvurularda ise araç fatura bedelinin %80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

5-) İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde, kasko değeri esas alınır.

6-) Kredi kullanmak için en az 18 yaşında olmak gerekir.

7-) Ev hanımı ve öğrenci başvurularında düzenli gelir sahibi bir kefil ile değerlendirme yapılır.

TEB Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

TEBCetelem ile hızlı ve kolay taşıt kredisi başvurusu için gerekli evraklar bireysel ve tüzel başvuru çeşitlerine göre aşağıda sunulmuştur.

a) Gerçek Kişiler
1- Nüfus cüzdanı fotokopisi
2- İkametgah belgesi, elektrik, telefon, su, doğal gaz faturası her hangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge; noter satış sözleşmesi, ÖTV ödeme makbuzu veya araç tesciline ilişkin geçici belge. Evrak içerisinde geçerlilik süresi belirtilmeyen evraklar için belge tarihinden itibaren son üç ay, evrak içerisinde geçerlilik süresini belirtilen evraklar için (örneğin İkametgah gibi) geçerlilik süresi içinde işlem yapılması gerekmektedir.

b) Tüzel Kişiler
1- %25 ve üzeri pay sahibi olan gerçek kişi ortakların nüfus cüzdanı fotokopileri, tüzel kişi ortakların ise ticaret sicil gazetesi fotokopileri.
2- Vergi levhası fotokopisi
3- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
4- Noter tasdikli imza sirküleri
5- Son iki yıla ait karşılaştırmalı bilanço ve gelir tablosu (kredi tutarı 50.000 TL üzerinde ise gereklidir)
6- Son dönem mizanı

c) Yabancı Uyruklu Kişiler
1- Pasaport
2- İkametgah teskeresi
3- Çalışma izni

TEB Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı Vade Aylık Taksit Faiz Toplam Geri Ödeme
10.000 TL 12 Ay 930,56 TL %1,45 11.166,75 TL
20.000 TL 24 Ay 1.026,53 TL %1,45 24.636,81 TL
30.000 TL 36 Ay 1.128,40 TL %1,45 40.622,57 TL
40.000 TL 48 Ay 1.236,05 TL %1,45 59.330,28 TL
50.000 TL 48 Ay 1.545,06 TL %1,45 74.162,81 TL

Etiketler:

Yorum Yaz