DenizBank 48 Ay İhtiyaç Kredisi

DenizBank 48 Ay İhtiyaç Kredisi

Tüketiciler birtakım ihtiyaçlarını gidermek adına bankalar tarafından sunulan kredili ürünleri tercih etmektedirler. Her ne kadar günümüz kapsamında kredi kartları yoğun bir kullanım olanağı gösterse de aslında kredi kullanımları da bir o kadar fazla olmaktadır. İş yeri kurma, eğitim için harcanan paralar, düğün hazırlıkları, aniden oluşan sağlık problemlerine dayalı masraflar ve daha birçok farklı nedenden ötürü bankaların sunduğu bu tür ihtiyaç kredilerinden faydalanabilinmektedir. Bankaların sunduğu birden fazla kredi türü arasında en çok tercih edileni ise ihtiyaç kredisi olduğunun da altını çizelim. Bu konuda özellikle de Denizbank ve benzeri büyük bankaların sunduğu 48 aya kadar varan vade seçenekli ihtiyaç kredileri en popüleri olanlarındandır.

Denizbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor Mu?
Gerekli düzenlemelerin 2016 yılında tekrardan ele alınarak yapılmasıyla birlikte bankaların 36 aya kadar varan kredi olanakları sınırı kaldırıldı. Tüketicilerin daha rahat periyotlarla ödemeler yapması adına yapılan bu düzenleme ile birlikte bankaların tümü 48 ay vade seçeneğini de kredi türleri arasında dahil etmiştir. Öncelikli olarak bunu ihtiyaç kredisi kapsamında 2016 yılında sistemine ek eden bankalar, içerisinde bulunduğumuz 2018 yılı kapsamında da birbirinden cazip fırsat kampanyaları ile tüketicilere sunuyor. Buna yönelik sadece Denizbank’ta değil, aynı zaman Türkiye’de faaliyet gösteren diğer tüm bankalardan da 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi artık aktif olmaktadır. Bu ödeme periyodu ile artık daha geniş ödeme vadeleri ve düşük aylık taksitler ortaya çıkmaktadır. Ek olarak kısacası tüm bu bankalar 48 ay vadeyi sunuyor, buna yönelik hangi bankanın kaç aya kadar vade sunduğunu da araştırmanıza gerek kalmıyor.

Denizbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Şartları

  • Krediyi kullanacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması,
  • Kredi ödemelerinin zamanında eksiksiz olarak sağlanması,
  • Gelir belgesinin ilgili bankaya sunulması,
  • Kredi kullanımında ipotek söz konusu ise ilgili kişinin eşi bilgisi dahilinde olması gerekmektedir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi için Gerek Başvuru Evrakları Nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı
  • İkametgah belgesi veya bunun yerine doğal gaz, elektrik, su ya da benzeri bir fatura
  • Gelir belgesi

Denizbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Denizbank’tan kullanmak istediğiniz kredi tutarı diğer bankalar nezdinde de aynı olmak üzere vadeden vadeye faiz değişikliği gösterebilir. Her zaman değindiğimiz vade farkının bankalar nezdinde ki asıl amacı da bu olmaktadır. Nedeni ise maliyetlerin artması ile birlikte bankalar bu politikalarını devreye sokarak daha fazla vadeler ile kredi kullanmak isteyenlere yapmış olduğu eklemeleri kapsamaktadır. Yani vade sayısı ne kadar uzarsa ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise o kadar fazla olur. Birçok tüketici vadelerin uzaması ile taksit tutarının düşmesinden ötürü avantajlı olduğunu sanmakta, bu durum doğru bilinen bir yanlış olmaktadır. Doğru, aylık geri ödemelerinizde ödeme miktarı düşebilir, fakat toplamda geri ödemeye göz attığınızda ise vadelerin ne denli ana parayı etkilediğini de görebilirsiniz.

En altta sunduğumuz listeleme de görüldüğü üzere Denizbank’tan 48 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanmanın faiz oranı %1,84’de tekabül ediyor. Örnek olarak belirlediğimiz 10 bin TL’lik kredi tutarının 48 aya yönelik vadelerle ödenmesiyle aylık tutarı 339,97 TL olarak belirlenmiştir. 52,5 TL oranında bir kredi tahsis ücret talebinde bulunan bankanın geri ödenecek olan kredi tutarı ise 16.318,41 TL olduğu görülmektedir.

Kredi Tutarı Aylık Taksit Tutarı Kredi Faiz Oranı Geri Ödenecek Tutar Kredi Tahsis Ücreti Yıllık Maliyet Oranı
10,000 TL 339,97 TL 1,84 % 16.318,41 TL 52,5 TL 30,36 %

Etiketler: ,

Yorum Yaz