Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Bireysel krediler arasında en çok tercih edilen ve bankaların en yoğun talep gördüğü kredi türlerinin başında gelen arsa kredisi, ister imarlı isterse de imarsız olsun bankalar tarafından çeşitli şartlar yerine getirildiğinde alınması oldukça kolay olan bir kredi çeşididir. Satın almayı düşündüğünüz arsanın ekspertiz değerine göre uygun faiz oranları ile verilen arsa kredileri hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı takip edebilirsiniz. En fazla 60 ay vadeli ile verilen arsa kredileri için Türkiye’de toplamda 5 banka sunduğu düşük faiz oranları ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda, tıpkı konut kredisi gibi benzer özelliklere sahip olan arsa kredileri ülkemizde en çok yatırım yapılan seçenekler arasında olduğunu düşündüğümüzde müşterilerin gerçek anlamda ihtiyaçlarını karşılayan cinste.

Bu talebin arttığını gören bankalar da gün geçtikçe arsa kredisi kampanyaları oluşturarak mevcut müşteri potansiyellerini arttırma çabasına girmiş bulunuyor. Bir nevi uzun soluklu yatırım aracı olarak da görülen arsalar için kredi çekmek günümüzde oldukça kolay ve avantajlı çünkü faiz oranları gerçekten uygun ve esnek ödeme seçenekleri bulunuyor.

Arsa kredisini sadece arsa satın alma olarak değerlendirmeyip var olan arsalarını geliştirmek, büyütmek ve bakım masraflarını karşılamak içinde çekebilmeniz mümkün. Bir kısım bankalar sadece imarlı olan arsalar için kredi veriyorken bir kısım bankalar ise henüz imarı olmayan arsalar içinde kredi verebiliyor.

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Bankalar arasında büyük bir rekabet ve müşteri kapma yarışı olduğu için sizlere gerçek anlamda en uygun arsa kredisi veren bankalar hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle bu kriterlere uygun 5 bankayı şimdi sizler için inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi
Geçtiğimiz günlerde konut kredisinde yapmış olduğu faiz indirimi ile büyük bir başarıya imza atarak yine vatandaşının yanında olduğunu kanıtlayan Ziraat Bankası, tam 60 aya varan vade imkanı ile arsa kredisi vermektedir. Ekspertiz değerinin yarısına kadar arsa kredisi alabileceğiniz bu kampanya şart ise seçtiğiniz arsanın imarlı olması ve belediye sınırları içerisinde yer almasıdır. Eğer Ziraat Bankasının konut kredisi hakkında bilgi almak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankasından arsa kredisi alırsanız, kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır ve kredi verilen arsa için ipotek uygulanmaktadır. Ziraat Bankası arsa kredisi başvurularını tüm şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi İçin Gerekli Evraklar
Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak başvuru formu doldurup arsa kredisinden yararlanabiliyorsunuz işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi için;
1- Nüfus cüzdanı (ehliyet veya pasaport fotokopisi de geçerlidir)
2- Gelir belgesi
3- Satın alınacak arsanın tapu fotokopisi
4- Şubenin isteyeceği ek belgeler

Albaraka Arsa Kredisi
İmarlı arsalar için Albaraka’dan arsa kredisi almanız mümkün üstelik banka ekspertiz değerinin %100 oranında kredi veriyor. Böylesine başarılı bir kampanya düzenleyerek bir çok müşteri kazanan Albaraka bu krediyi 60 ay vadeyle sunmaktadır.

Şekerbank Arsa Kredisi
Arsa kredisi vade seçenekleri arasında en esnek zaman dilimini Şekerbank sunuyor. Tam 120 ay (10 yıl) vade imkanı sunan banka ayrıca imarsız arsalara da kredi vermektedir* ekspertiz değerinin %45’lik oranında kredi teklifi sunan Şekerbank standart başvuru evrakları ile size bu krediyi sunmaktadır.

* imarsız arsalar için Şekerbank başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteğini isteyebilir. Şekerbank ile ilgili kredi ve kampanyalara BURADAN ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi
Birikimlerini arsa olarak değerlendirmek isteyenler için hazırlanan İş Bankası arsa kredisi, arsanın satış değerinin %50’sine kadar kredi imkanı sunuyor. İş Bankası arsa kredisi için şubelerden gerekli evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

TEB Arsa Kredisi
TEB arsa kredisi için diğer bankalara göre daha farklı bir yol izliyor. Arsa kredisini kullanmak için öncelikle size ait olan evi ipotek etmelisiniz banka ipotek ettiğiniz evin %60’lık kısmı kadar arsa kredisi vermektedir. Sabit faiz oranı ile sizde TEB arsa kredisinden yararlanabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz