Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Çoğu zaman trafik kaskosu ile karıştırıla trafik sigortası, kaskonun aksine aracınızla yaptığınız kazada karşı tarafın hasarını karşılamanız için resmî otoriteler tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür. Günümüzde trafiğe çıkan aktif her aracın trafik sigortası yaptırması zorunludur. Trafik sigortası olmayan araçlara ceza kesildiği için ilk fırsatta sigorta yaptırılması tavsiye edilir.

Eğer yeni bir araç satın aldıysanız, noterden devir teslim işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra en yakın sigortacıyı ziyaret ederek bütçenize uygun teklifler alabilmeniz mümkündür. Bu noktada tavsiye edilebilecek en kaliteli ve güvenilir sigortacıların arasında Ziraat Bankası da yer alır.

Devlet desteği ve güvencesine sahip olduğu için çoğu araç sahibi tercihini Ziraat Bankası’ndan yana kullanıyor. Fiyatları diğer banka ve sigorta şirketlerine göre daha uygun ve avantajlı olan Ziraat Sigorta’nın mutlu müşterileri arasındaki yerinizi siz de hemen alabilirisiniz!

Ziraat Bankası trafik sigortası teklifi nasıl alınır?

Trafik sigortanızı Türkiye’nin en köklü ve kurumsal bankalarının başında gelen Ziraat Bankası güvencesiyle yaptırmak istiyorsanız, internete bağlı herhangi bir akıllı telefon veya bilgisayar üzerinden ücretsiz teklif alabilirsiniz. Diğer çoğu banka ve sigorta şirketinin aksine aracınızla ilgili teklif almak için şubeleri ziyaret etmenize hiç gerek yok! Aradığınız sigorta teklifi sadece birkaç tık uzağınızda sizleri bekliyor.

Bunun için yapmanız gerekenler çok basit. Hemen bu sayfadaki teklif formunu doldurmaya başlamanız yeterli. TC kimlik numaranızı ve aracınızın plakasını girdikten sonra araç durumunu (Sıfır veya ikinci el) form üzerinde işaretleyerek ikinci adıma geçebilirsiniz. İlerleyen safhalarda ruhsat bilgilerini sisteme girmeniz de gerekecektir. Tüm bunların ardından iletişim bilgilerinizi de vermenizle birlikte senelik trafik sigortası ücretini anında öğrenebilmeniz mümkün!

Diğer çoğu bankanın aksine Ziraat Bankası’ndan yaptıracağınız sigorta, kaza yapmadığınız takdirde bir sonraki sene çok daha ucuza gelecektir. Sırf bu bile trafik sigortanızı Ziraat Bankası aracılığıyla yapmanız için yeterli bir sebeptir.

Ucuza trafik sigortası yapmak mı istiyorsunuz?

Artan benzin fiyatları, senelik vergiler, muayene ücreti ve trafik cezaları derken büyük şehirlerde araç kullanmak zaman zaman çok külfetli olabiliyor. Tüm bunların üstüne bir de zorunlu trafik sigortası eklenince, araç sahipleri mümkün olan en ucuz trafik sigortası teklifini almak için arayışlara girebiliyor.

Eğer siz de trafik sigortasını sırf mecbur olduğu için yapmak zorunda kalanlardansanız, yalnız değilsiniz! Aşağıdaki tavsiyelere kulak vererek trafik sigortası ücretini çok daha azaltabilmeniz mümkündür.

  • İlk kez araba sahibi oluyorsanız, trafik sigortası tecrübeli sürücülere kıyasla çok daha yüksek çıkabilir. Bu yüzden satın aldığınız araca aynı aileden yaşlı, ehliyet alış tarihi eski bir büyüğünüzün üzerine yapmanız daha akıllıca olacaktır.
  • Hasarsızlık avantajından ilerleyen senelerde faydalanabilmeniz mümkündür. Bunun için yapılması gereken sene boyunca hiç kaza yapmamaya çalışmaktır. Ufak tefek, sigortaya bildirilmesi gerekmeyen kazalarınız hariç.
  • Merdiven altı olarak tabir edilen, hemen hemen hiçbir sorumluluk üstlenmeyen, kaza anında sizi yalnız bırakabilecek kalitesiz ve adı sanı bilinmeyen şirketlerden zorunlu trafik sigortası yaptırmayın. Her zaman için Ziraat Bankası gibi kurumsal işletmeleri tercih etmeniz, uzun vadede sizin yararınıza olacaktır.

Eğer sık sık kaza yapıyorsanız, ehliyeti yeni almış ve henüz yeni reşit olmuşsanız; Ziraat Bankası’nın da diğer çoğu işletme gibi sizin için yapabileceği bir şey yok demektir. Sigortacılığın doğası gereği, ister istemez senelik zorunlu trafik sigortası bedeli yüksek çıkabilir. Ancak uzun yıllar boyunca hiçbir kaza yapmadan sigortanızı yeniletirseniz, ilerleyen dönemde senelik 200-300 TL gibi bedeller karşılığında sigorta teklifleri alabilmeniz mümkündür.

Etiketler:

Yorum Yaz