Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Yanlış yapılan EFT işlemlerini iptal etmek bankacılık sektöründe en çok yaşanan problemlerden birisidir. Ziraat Bankası, hatalı miktar veya isim kodlaması nedeniyle oluşan hatalı EFT iptali için çeşitli seçenekler sunmaktadır. EFT işlemi yapıldığında yaptığınız ödeme direk karşı tarafa geçmediği için şanslısınız, yolladığınız para bir süre Ziraat Bankası havuzunda bekletilmektedir işte bu esnada Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaralarından birini 444 00 00 veya 0850 220 00 00 (numaralara tıklayıp arayabilirsiniz) arayıp EFT iptal ettirme işlemini yapabilirsiniz.

Ancak yanlış EFT yaptığınızı geç fark ederseniz ve ödeme karşı tarafın banka hesabına geçtiyse süreç biraz daha karmaşık bir hal alabiliyor. Yapılması gereken yine öncelikle Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayıp yapılan yanlış EFT işlemini bildirmelisiniz ardından ödemeyi yaptığınız bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek durumu anlatmalısınız. Burada önemli olan işlemi yaptığınız referans numarasını mutlaka not alın, yapılacak tüm işlemlerde bu numara sizden istenecektir. Normal şartlarda bu işlemlerle birlikte yaptığınız EFT iptal edilerek ücret hesabınıza geri yatırılmaktadır, fakat farz edelim ki hesabına para yolladığınız kişi parayı çekti bu durumda her hangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek dilekçe ile başvuruda bulunmalısınız. Resmi bir işlem olduğu için bu başvurular genellikle olumlu şekilde sonuçlanmaktadır.

Ziraat Bankası EFT iptali nasıl yapılır? Sorusuna yukarıda net yanıtlar vermeye çalıştık dilerseniz şimdi hangi yöntemlerle EFT yapabileceğinizi maddeler halinde yazalım;

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

1-) Ziraat Bankası Şubeleri
2-) İnternet Bankacılığı
3-) Mobil Bankacılık
4-) ATM
5-) Çağrı Merkezleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

EFT Yöntemi İşlem Ücreti
ATM 8 TL
Hesaptan 45 TL
İnternet Üzerinden 4 TL
Mobil Bankacılıktan 3 TL
Çağrı Merkezi Üzerinden 5 TL
Yukarıda yer alan Ziraat Bankası EFT ücretleri yollanacak paranın miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası EFT saatleri için TIKLAYIN

Etiketler:

Yorum Yaz