Ziraat İnternet Bankacılığı

Ziraat İnternet Bankacılığı

Türkiye’nin en fazla müşteri sayısına sahip olan bankaların başında gelen Ziraat Bankası, kullanıcılarına daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek için gerçekleştirdiği Ziraat İnternet bankacılığı ile 7/24 banka işlemlerini yapma imkanı sunuyor. Güvenliğin üst düzeyde tutulduğu Ziraat İnternet bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden bir çok işlemi yapmanız mümkün. Eğer sizde bir Ziraat Bankası müşterisi iseniz bankanın Web sitesindeki online başvuru bölümünden, banka kartı veya kredi kartınız ile başvurabilir yada Ziraat Bankası hesabınızın bulunduğu şubeden müracaat edebilirsiniz.

Ziraat İnternet bankacılığında en sık rastlanan sorunların bir tanesi online başvurunun ardından bazı işlemlerde kısıtlama olmasıdır örneğin para transferi veya TL yükleme gibi işlemleri yapabilmeniz için Ziraat Bankası şubesine giderek Elektronik Bankacılık Sözleşmesi’ni imzalamalısınız.

Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş

Aşağıdaki adreslerden güvenli bir şekilde Ziraat İnternet şubesine giriş yapabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr
https://www.ziraat.com.tr

Ziraat İnternet şubesini açtığınızda bireysel kredi, OGS, mevduat hesabınız otomatik olarak tanımlanır. Ek hesabınız varsa bunu tanımlamak için şubenize gitmeniz gerekiyor.

Ziraat, İnternet şubelerine yönelik yapılan siber saldırılar nedeniyle güvenliğe büyük önem veriyor. Bu nedenle Ziraat Bankası İnternet şubesi yurt dışı girişlerine kapalıdır, yani yurt dışına çıktığınızda İnternet şubesini kullanamazsınız bununla ilgili detaylı bilgi ve hesabınızı yurt dışı kullanımına açmak için 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Ziraat İnternet Bankacılığı Açma

Yukarıda yer alan siteler üzerinden, Online Başvuru bölümüne tıklayıp, Bankkart ve/veya Kredi Kartınız ile başvuru yapabilir ya da hesabınızın bulunduğu bir Ziraat Bankası Şubesine müracaat edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne online başvuru yönteminiz kredi kartınız ile olacaksa vadesiz mevduat hesabınızın kartınıza tanımlı olması gerekiyor.

Ziraat Online başvurusu yaparken TC Kimlik Numaranızı ve Ziraat Bankasında yer alan cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra telefonunuza güvenlik şifresi gelecektir, bu şifreyi ilgili ekrana girmeniz gerekiyor.

Ekranda istenen diğer bilgilerde girildikten sonra başvurunuz tamamlanarak Ziraat İnternet Şubesi giriş parolanız cep telefonunuza SMS yöntemi ile gönderilecektir.

Ziraat İnternet Şifremi Unuttum

Çok sık bir şekilde İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız ve zor bir parola belirlediyseniz şifrenizini unutmanız mümkün olabiliyor. Bireysel müşteriler İnternet sitesine girdiğinde ‘Şifremi Unuttum’ bölümünden yeni şifrelerini almak için gerekli işlemleri yapabilir kurumsal müşterilerin ise 444 00 00 Müşteri İletişim Merkezini araması gerekiyor.

Ziraat İnternet Şubesi ve Şifre Güvenliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler

Ziraat’ın güçlü güvenlik önlemleri her ne kadar başarılı olsa da kullanıcı bazlı eksiklikler nedeniyle bazen ciddi sorunlarla karşılaşılabiliyor bunu en aza indirmek için yapmanız gereken şeyler ise şöyle;

1- Sadece Ziraat Bankasının resmi İnternet sitelerini kullanmalısınız. (köprü bağlantılar, sahte giriş panelleri veya sosyal medya üzerinden dağıtılan paylaşım linklerini kullanmayın)

2- İnternet kafe, ücretsiz Wifi gibi güvenliğini bilmediğiniz alanlardan İnternet şubesine giriş yapmayın.

3- Kişisel bilgisayarınızın güncellemelerini ve güvenlik seviyesinin üst düzey olduğuna emin olun.

4- İnternet şubesi bilgilerinizi banka çalışanları dahil kimse ile paylaşmayın.

5- Kullandığınız İnternet tarayıcısının güvenli olduğuna emin olun.

6- Şifrenizi ve diğer giriş bilgilerinizi bilgisayarınızda yada farklı bir ortamda yazılı olarak bulundurmayın.

7- İnternet şubesi ile işiniz bittiğinde ‘Güvenli Çıkış’ linkine tıklayın.

Ziraat Bankası İnternet şubesine giriş yaptığınızda telefonunuza tek kullanımlık şifre gelecektir. Bu güvenliğiniz için oldukça önemlidir, bu mesajlar ücretsizdir (15.05.2018) tarihi itibari ile.

Ziraat İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılır?

Ziraat İnternet Bankacılığı Cebe TL Yükleme

Ziraat İnternet Bankacılığı Fatura Ödeme

Ziraat İnternet Bankacılığı Hesaplar

Ziraat İnternet Bankacılığı Banka ve Kredi Kartı İşlemleri

Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi İşlemleri

Ziraat İnternet Bankacılığı Para Transferleri

Ziraat İnternet Şubesi EFT Masrafları

İşlem Limiti Masraf
0 – 20.000 TL 1.50 TL
20.000,01 – 30.000 TL 2 TL

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır? Hakkında Bilgi Almak İçin TIKLAYIN

Etiketler:

Yorum Yaz