Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Devlet Bankası olarak çalışmalarına devam eden Ziraat Bankası, Eft saatleri konusunda çok da esnek bir yapıya sahip değil. 09:00-16:00 saatleri arasında Eft işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Tam iş günü durumunda bu saatler geçerlidir ancak yarım iş günü ya da yarı tatil ilan edilen günlerde Ziraat Bankası aracılığı ile Eft yapmak isterseniz 09:00-11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. 16:00’dan sonra yapacağınız işlemler, ertesi gün eğer iş günü ise yani tatil değilse 09:00 sularında hesaba yansıyacaktır. Mesai saatleri dışında bir Eft işlemi gerçekleştirmek istediğinizde banka sizlerden ek ücret tahsis edebiliyor. Geç Eft uygulaması birçok bankada mevcut ve bu durum müşterilerin aleyhine bir durumdur.

Ziraat Bankası Eft işlemlerinde diğer bankalara nazaran biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor ve burada işlem sırası büyük önem taşıyor. 5 dakika ila yarım saatlik bir süre zarfında işleminiz gerçekleştirilecektir. Dilerseniz dekont gönderimini mail adresinize de yönlendirebilirsiniz. Online işlemlerde bu tür bir avantaj da söz konusudur. Ziraat Bankası Eft ücretlerine de göz atalım istiyoruz ve güncel bilgileri resmi web sitesi üzerinden aldığımızı da belirtmek isteriz.

Eft işlemlerinizi mobil uygulama üzerinden yapmayı tercih ettiğiniz takdirde tahsis edilecek olan ücret 2.5 lira olarak karşınıza çıkıyor. Mobil uygulama konusunda fazlasıyla başarılı olan Ziraat Bankası, hali hazırda bu uygulamanın geliştirilmesi için de ekstra çaba harcıyor.

İnternet şubesi aracılığı ile Eft gönderimi yapmayı tercih ediyorsanız eğer ödeyeceğiniz tutar yani sizlerden tahsis edilecek tutar 3.5 lira olacaktır.

Eft işlemlerinizi çağrı merkezi aracılığı ile yani telefon şube üzerinden de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için ödeyeceğiniz tutar ise 5 lira olarak karşınıza çıkıyor.

Atm üzerinden işlem yapmak isterseniz Eft için ödeyeceğiniz tutar diğer araçlara nazaran daha fazla olacaktır. Güncel tutarın 7 lira olduğunu belirtmekte fayda var. Resmi web sitesi üzerinden alınan bu bilgiler değişiklik gösterebilir çünkü bankalar bu konuda zaman zaman indirime gidebiliyor ya da belli oranda bir artırım söz konusu olabiliyor.

Etiketler: ,

Yorum Yaz