PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

PTT son yıllarda yaptığı atılımlarla sadece posta ve telefon alanında değil bankacılık ve finans alanında da boy göstermeye başladı. Türkiye genelindeki bir çok şubesi sayesinde kısa sürede bir çok müşteriye bankacılık hizmeti veren PTT’de en çok talep gören ve merak edilen konuların başında PTT hesap bakiyesi sorgulama işlemi geliyor. Tıpkı bir banka hesabı gibi PTT hesabınızla havale, EFT ve bir çok bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz durum böyle olunca hesap bakiyesi sorgulama bireysel ve kurumsal firmalar için birer zaruri ihtiyaç haline gelebiliyor.

Yurt dışına para göndermeden kredi kartı borcunun ödenmesine kadar bir çok işlemde aktif olarak kullanılan PTT hesabı sorgulaması için birden fazla yöntem bulunuyor, bizde bu yazımızda sizlere PTT hesap bakiye sorgulama ve öğrenme hakkında geniş bilgiler vermeye çalışacağız.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?
Bir PTT hesabına sahipseniz aynı zamanda size bir PTT kartta verilecektir. Bu kart tıpkı banka kartları gibi kullanılma özelliğine sahiptir. Eğer PTT kartınız varsa çevrenizde bulunan her hangi bir PTT Matik üzerinden bakiye sorgulaması yapmanız mümkün. Kartla beraber şifrenizi girerek güncel hesap bakiyesini sorgulayabilir, hesap özetine ulaşabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise PTT şubeleri üzerinden öğrenmektir. Mesai saatleri içerisinde şubelere giderek kimliğiniz, hesap bilgileriniz veya PTT kartınız ile güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Bu işlemler dışında ALO PTT hattı ile güncel hesap bakiyenizi sorgulamakta mümkün. Bu işlem için öncelikle 444 1 788 numaralı telefonu arayıp güvenlik sorularına doğru yanıt vermeniz gerekiyor, ardından sırasıyla 1 ve 2’yi tuşlayıp hesap numaranız ile bakiyenizi öğrenmeniz mümkün. PTT Bonus kartınız varsa yine 444 1 788 numarası üzerinden sesli yanıt sistemi ile bakiye bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Son olarak İnternet üzerinden de hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapmanıza olanak tanıyan PTT Online işlemler üzerinden bakiyenizi daha hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

PTT, engelli vatandaşları da düşünerek onlara özel görüntülü çağrı merkezi hizmeti sunmaktadır. Görüntülü çağrı merkezine ulaşmak için 0850 222 17 88 numaralı telefonu aramalısınız.

Etiketler:

Yorum Yaz