İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası İnternet Bankacılığı

Türkiye Cumhuriyetinde özel teşebbüsü arttırmak için kurulan Türkiye İş Bankası bugün 94 yaşındadır. Türkiye’nin en büyük finans kuruluşlarından olan İş Bankası, çok güç koşullarda kurularak genç cumhuriyete bir çok başarılı bankacı yetiştirmiştir. 26 Ağustos 1924 tarihinde Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda kurulan İş Bankası, 1932 yılında Almanya’nın Hamburg ve Mısır’ın İskenderiye kentinde ilk yurt dışı şubesini açmıştır. Banka 1982 yılında ise Türkiye’ye ilk ATM makinelerini getirmiştir.

Yeniliklere her zaman açık olan İş Bankası bu atılımını ilk 1997 yılında mavi hat ismiyle İnternet şubesini hayata geçirmiştir. Türkiye’nin en çok kullanılan İnternet bankacılığına sahip olan İş Bankası’nın bu hizmeti hakkında daha detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Özellikleri
Türkiye İş Bankası İnternet bankacılığı, günün her saati şubeye gitmeden bir çok banka ve finansal işlemleri İnternetin olduğu her yerden kolaylıkla yapabilmenizi sağlayan bir e-hizmet kanalıdır. Sizde bir İş Bankası müşterisi iseniz ve İnternet bankacılığınız varsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Vadeli ve vadesiz hesap açabilirsiniz.
  • İstediğiniz döneme ait hesap özetini ve hareketleri hızlı ve anında görüntüleyebilirsiniz.
  • İstediğiniz hesabı kapatabilirsiniz.
  • Yapacağınız ve geçmişte yaptığınız hesapların dekontlarını çıkarabilir, bu dekontları mail olarak yollayabilirsiniz.
  • Hesap özetinizi indirebilirsiniz.
  • İş Bankası İnternet şubesi üzerinden yapacağınız bir çok işlem, şubeden yapacağınız işleme nazaran daha ekonomiktir ve daha az işlem bedeli ödersiniz.
  • Ayrıca yukarıdaki maddeye ek olarak bazı bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma
İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma
Bireysel yada kurumsal kullanıcı olmak, İş Bankası İnternet bankacılığını kullanmanız için yeterlidir. Kısaca tüm bu avantajlardan yararlanmak için sadece bir İş Bankası hesabınız olması gerekiyor. İş Bankası İnternet bankacılığına giriş yapabilmeniz için ise şifre almalısınız, bu şifre kart şifresi olmayıp sadece İnternet şubesine giriş için kullanılmaktadır. Yazımızın bu bölümünde İş Bankası İnternet şubesi şifre almayı adım adım aktaracağız;

İş Bankası Müşterileri İçin Şifre Alma
1- İş Bankasının resmi Web sitesi üzerinde yer alan ‘Anında Şifre’ bölümüne tıklayın.

2- Açılan ekranda “Şifre Alma” butonuna tıklayın.

3- Çıkan pencerede müşteri tipinizi seçerek müşteri numaranızı yada T.C Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girip doğrulama kodunu girerek devam tuşuna basın.

4- Ardından telefonunuza mobil onay kodunuz gelecektir gelen bu kodu ilgili alana girip yine devam butonuna tıklayın.

5- Bu aşamada sırasıyla ilgili yerlere ‘Kart numaranızı’, ‘Son kullanma tarihini’, ‘güvenlik kodunu’ ve ‘Kart şifrenizi’ girerek bir sonraki aşamaya geçin.

6- Son aşamada ise “Yeni Müşteri Şifreniz” bölümünde yer alan ve bundan sonra İş Bankası İnternet şubesinde kullanacağınız şifreyi belirleyerek iki defa ilgili bölüme girip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Müşterileri İçin Şifre Yenileme
İş Bankası bireysel İnternet bankacılığını aktif olarak kullanmıyorsan belirli bir zamandan sonra şifrenizi hatırlamayabilirsiniz. Bu durumla karşılaşanların en çok sorduğu soru ise iş bankası İnternet bankacılığı şifremi unuttum şeklinde oluyor ancak endişelenmeyin şifrenizi kısa bir süre içerisinde değiştirebilirsiniz. Bir çok farklı kanal üzerinden şifrenizi değiştirmeniz mümkün işte şifrenizi değiştirmek için yapabilecekleriniz;

1- Web Sitesi Üzerinden : İş Bankası sitesi üzerinden sağ üstten ‘İnternet Şubesine’ tıklayıp ardından gelen sayfanın altında “Şifrem yok / Şifremi unuttum” seçeneğine tıklayın.

2- ATM Cihazları : İş Bankası kartınız ile ATM üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

3- Telefon Bankacılığı : 0850 724 0 724 numaralı hat üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak şifrenizi değiştirebilir/yenileyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz