Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi

Borç transferi diğer adıyla borç kapatma kredisi, daha önceden farklı bankalardan çekmiş olduğunuz tüm kredi kartı ve kredi borçlarınızı tek bir çatı altında toplamanıza olanak sağlayan bir kredi çeşididir. Bankaların ‘ihtiyaç kredisi’ kapsamında sunduğu bu avantajlı kredi çeşidi sayesinde daha düşük faiz oranları ve esnek vade imkanıyla borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?
Birden çok bankadan çeşitli nedenlerle kredi çektiyseniz ve zamanla bu kredileri takip etmeniz zorlaşıyor ise tüm bu borçları bir bankadan çekeceğiniz borç kapatma kredisi ile ödeyebilirsiniz. Türkiye’de bir çok banka borç kapatma kredisi veriyor, eğer sizde bu krediden yararlanmak istiyorsanız aşağıda yer verdiğimiz tablodaki bankaların İnternet sitelerinden yada şubelerinden gerekli evraklarla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç transferi, bankaların en düşük faiz oranları ile verdiği bir kredi çeşidi olup, genellikle limitleri esnektir ve vade sayısı 48 olarak belirlenmiştir. %1,48’den başlayan faiz oranları ile borç transferi için kredi çekebilir, tüm borçlarını kapatabilirsiniz.

Banka Adı Max. Kredi Miktarı Max. Vade Tahsis Ücreti
Şekerbank Borç Kapatma Kredisi 100.000 TL 48 Ay Var
Burgan Bank Borç Transferi Kredisi 100.000 TL 48 Ay Var
Finansbank Borç Kapatma Kredisi 50.000 TL 48 Ay Var
Halkbank Borç Kapatma Kredisi 50.000 TL 48 Ay Yok

Yukarıda yer alan bankaların kredisini kullanarak borç transferi yapabilirsiniz. Bunların dışında Denizbank’da 65.000 TL borç kapatma kredisini sadece emekli müşterilerine veriyor.

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Şartları
Bilindiği üzere bankalar kredi verirken ‘kredi notu’ değerlendirmesi ile kişinin krediye uygun olup olmadığını belirliyor. Borç kapatma kredisinde bu oran ise biraz daha esnek olabiliyor çünkü kişilerin birden çok bankaya borcu olması ve ödemelerini çeşitli nedenlerle geciktirmesi kredi notunun düşmesine neden oluyor.

  • Toplamdaki bankalara olan borçlarınızın güncel tutarını gösteren belge
  • İpotek edilecek olan mülke ait bilgiler
  • yasal veya idari takibin olmadığına dair belge

Borç Kapatma Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Bankaların ihtiyaç kredisi olarak verdiği borç transferi için tıpkı diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi bir takım belge ve evrak talepleri olabilir.

  • Maaş bordrosu
  • İkametgah belgesi
  • İş yerinin imza sirküsü
  • Varsa ek gelir belgesi
  • Borcu gösteren belgeler

Etiketler:

Yorum Yaz