Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Bankkart ile ATM’lerden gün ve saat kısıtı olmadan kredi kullanmak ve sadece kredi kullanılan günler için faiz ödemek müşteriler için önemli bir avantajdır.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Açma

Ziraat Bankasında Kredili Mevduat Hesabı açmak için vadesiz hesabın bulunduğu şubeye gitmek gerekiyor. Banka müşteriden nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisini, adres bilgisini doğrulamak amacı ile en son gönderilen su, elektrik, doğal gaz ya da telefon faturasını ve müşterinin gelir düzeyinin görmek için bir belge aldıktan sonra, müşterinin talep ettiği limiti için bir değerlendirme yapar ve uygun göreceği limiti tespit ettikten sonra hesabı açar. Kredi kullandırılmadan önce bir Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesi yapılır. Banka mutlaka hayat sigortası yapılmasını istemez. Hayat sigortası yaptırmak tamamen müşterinin tercihidir.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Faizi

Ziraat Bankasında Kredili Mevduat Hesabı için, sadece kredi kullanılan günler için faiz talep edilir. Kredi kullanıldığı gün hesaba para yatırılmış olması halinde banka bir günlük faiz alır. Bunun dışında hesabın ekside kaldığı gün üzerinden faiz ve faiz üzerinden de KKDF ve BSMV tahsil edilir.

Faiz tahakkuku müşterinin talebine bağlı olarak ayda bir veya üç ayda bir yapılabilir.

Ziraat Bankası bugün için Kredili Mevduat Hesapları’na aylık yüzde 1.84 faiz oranı uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma

Bankanın, müşterileri ile yaptığı Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesi hükümlerine göre, müşteri hesap açılışı sırasında bir limit talep etse de, limitler bankanın finansal durumu, piyasa koşulları ve müşterinin kredibilitesi esas alınarak tespit edilir. Aynı şekilde daha sonra müşteriler daha yüksek limit talep ederlerse banka aynı değerlendirme çalışmasını yine yapar ve uygun görürse limiti arttırabilir.

Ayrıca bankanın, sözleşme hükümleri çerçevesinde mevcut limiti düşürme veya kullanım koşullarını değiştirme yetkisi de bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kredili Mevduat Hesabının kapatılması için ilgili olan vadesiz mevduat hesabına para girişi yeterlidir. Bu durumda sistem otomatik olarak önce Kredili Mevduat Hesabındaki borcu kapatır.

Ziraat Bankasında Kredili Mevduat Hesabının açılması ve işleyişi konusunda daha fazla bilgi, bankanın http://www.ziraat.com.tr/ internet sitesinden alınabilir.

Etiketler:

Yorum Yaz