Odeabank Kredi Başvurusu

Odeabank Kredi Başvurusu

Türkiye sınırları içinde hizmet vermeye yeni başlayan ve müşteri sayısını hızla arttırmak isteyen çoğu banka, çareyi uygun fiyatlı kredi ürünleri geliştirmekte buluyor. 2012 yılında temelleri atılan Odeabank da bu bankalar arasında yer alıyor. Henüz Türkiye genelindeki şube ağı çok gelişmemiş olan bankanın müşterilerinin büyük çoğunluğu kredi kullanan kişilerden oluşuyor. Bireysel ve kurumsal müşterileri için uygun faiz ve vade fırsatlarıyla kredi paketleri sunmaya devam eden Odeabank’ın arkasında ise Lübnanlı Bank Audi var.

Siz de Odeabank kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, gerekli belgeleri toparladıktan sonra size en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Odeabank konut kredisi

100 bin TL’lik bir konut kredisi için konuşacak olursak, 120 ay vadeli geri ödeme planı için Odeabank’ın aylık yüzde 1,50 oranında bir faiz uyguladığını söyleyebiliriz. Vade süresi kısaldıkça uygulanan faiz oranı daha da düşebilir. Ancak bu tabloya göre şimdi alınan 100 bin TL’lik bir kredi ürünü, 120 aylık (10 sene) vade sonunda Odeabank’a 217 bin 456 TL olarak geri ödenmek zorunda. Bu kredinin aylık ödeme miktarı ise 1,801 TL civarında.

Üstelik Odeabank’tan konut kredisi kullanmaya kalktığınızda cebinizden başka masrafların çıkmasına da hazırlıklı olmanızda fayda var. Mesela ekspertiz ücreti toplamda 528 TL. Bankanın dosya masrafı adı altında talep ettiği 500 TL’lik hava parası da cabası. Buna ek olarak 206 TL’lik ipotek ücreti ve hayat sigortası gideri de konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerin karşısına çıkabilir.

Faiz oranı neye göre değişir?

Kira öder gibi ev sahibi olmak için talep edilen yüzde 1,50’lik faiz oranı sizin için yüksekse, Odeabank’ın her müşterisine ayrı ve özel bir faiz uygulama politikası benimsediğini hatırlatmakta fayda var. Kredi notu puanınız yüksekse, memur kefiliniz varsa, talep ettiğiniz kredi miktarı ve vade sayısı da düşükse faiz oranı aynı ölçüde düşük olacaktır.

Ayrıca ara ödeme yapma imkânınız varsa, banka tarafından uygulanan faiz oranında bir nebze düşüş yakalayabilmek de mümkün olabilir.

Odeabank ihtiyaç kredisi

Birçok kredi karşılaştırma sitesi tarafından “Ayın kredisi” ilan edilen Odeabank ihtiyaç kredisi, aylık yüzde 1,59’luk faiz oranına sahip. Ancak bu oranın kredi notunuza göre değişiklik gösterebileceği de bir gerçek.

10 bin TL miktarındaki bir ihtiyaç kredisinin 36 ay vade için toplam geri ödeme miktarı 13 bin 966 TL’ye çıkıyor. Aylık 386 TL geri ödeme ile kapatılabilen kredi için banka, müşterilerinden 50 TL’lik bir dosya masrafı talep ediyor. Odeabank’ın sunduğu ihtiyaç kredisi ürünleri en fazla 48 ay vade ile sağlanıyor.

Odeabank taşıt kredisi

Taşıt kredisinde de ihtiyaç kredisiyle aynı, yüzde 1.59 faiz oranı uygulamayı sürdüren Odeabank; 30 bin TL değerindeki 48 ay vadeli krediyi 150 TL masrafla müşterilerinin beğenisine sunmuş durumda. Ancak kredi ödemesi tamamlanana kadar araç Odeabank adına rehinli oluyor. Üstelik bunun için bir adet kefil bulmak da şart.

Odeabank’tan alınan 30 bin TL’lik kredi 48 ayın sonunda 46 bin 222 TL olarak geri ödeniyor. Müşterilerin aylık ödemesi gereken taksit miktarı ise 959 TL olarak kayıtlara geçmiş durumda.

En düşük x3 aydan başlayıp 48 aya kadar vade sayısı çıkabilen Odeabank taşıt kredisi, satın alınmak istenen aracın en fazla yüzde 70’i için alınabiliyor. Bu da kredi kullanmak isteyen kişilerin, ilgili aracın en az yüzde 30’luk bedeli için nakit paraya sahip olması gerektiği anlamına geliyor.

Etiketler:

Yorum Yaz