İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası Maximum Kart

Ülkemizin en eski ve köklü geçmişe sahip bankaları arasında yer alan İş Bankası, bankada hesabı olsun veya olmasın dileyen herkese Maximum Kart isimli kredi kartını dağıtmayı sürdürüyor. Kullanım oranı hayli yüksek olan Maximum Kart’ın yapılan hemen her alışverişin ardından kart sahibini belli bir miktarda puanla ödüllendiriyor oluşu da cabası. Keza İş Bankası POS’una sahip işyerlerinden alışveriş yapıldığı takdirde 9 veya 12 aya varan taksit imkanlarından faydalanabilmek de mümkün.

Maximum Kart avantajları neler?

Diğer bankaların kredi kartlarıyla kıyaslandığında Maximum Kart müşterileri birçok avantajdan faydalanabiliyor. Bunları kısaca şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

  • Yapılan alışverişlerden MaxiPuan kazanıp internet veya normal mağazalar üzerinden alışveriş yaparken bu puanları para yerine kullanabilirsiniz.
  • Türkiye genelindeki İş Bankası anlaşmalı tüm market ve mağazalardan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
  • Yurtdışındayken yanınızda para taşıma ihtiyacı duymadan, Maximum Kart’la alışveriş yapabilmeniz mümkün.
  • Hesap özetini yalnızca TL üzerinden almak zorunda değilsiniz. Yurtdışından çok fazla alışveriş yapıyorsanız Dolar ve Euro kuru üzerinden ekstre alabilme imkânınız var.
  • Her bir günün herhangi bir saatinde nakit avans çekebilir, geri ödemesini 12 aylık süre diliminde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bankamatik kartıyla eşdeğer olan Maximum Kart sayesinde ATM üzerinden hesabınıza ulaşıp para çekebilirsiniz.

MaxiPuan nasıl kazanılır?

İş Bankası ile anlaşması olan bir işyerinden 100 TL’lik alışveriş yaptığınızda 1 TL MaxiPuan kazanırsınız. Eğer işyerinin anlaşması yoksa bu oran yüzde 0.01’e düşer. Yani 100 TL’lik alışverişe sadece 1 kuruş MaxiPuan hesabınızda gözükür.

Bunun dışında MaxiPuan kampanyalarını takip ederek “100 TL harca, 25 TL MaxiPuan kazan” gibi özel promosyonlardan faydalanarak daha fazla MaxiPuan kazanabilmek de yine sizin elinizde.

Sahip olduğunuz MaxiPuan miktarını ise mobil uygulama, internet şubesi, çağrı merkezi veya banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Maximum Kart aidat ücreti ne kadar?

Hemen her bankanın yaptığı gibi İş Bankası da kredi kartı ürünlerini kullanan kişilerden belli miktarda ücret talep ediyor. Maximum Kart’ın ücreti de kart çeşidine göre değişiklik gösterebiliyor.

İş Bankası’nın Maximum Kart Klasik kredi kartı için senelik aidat bedeli 59 TL’dir. Ancak aynı kartın aidat bedeli olmayan versiyonu da İş Bankası’ndan talep edilebiliyor. Aidatsız Maximum Kart müşterileri, aidat ödeyen kart sahiplerinden göreceli olarak daha az kampanyadan faydalanabiliyor.

Yıllık kart ücreti ödemeyen aidatsız kart kullanıcıları temassız ödeme özelliğinden, havalimanlarındaki vale ve otopark hizmetlerinden yararlanamıyor.

Maximum Kart başvuru süreci nasıl?

Maximum Kart birçok çeşide sahip. Örneğin öğrenciler için “İŞ’te Üniversiteli” kredi kartı, yurtdışından çok fazla alışveriş yapanlar içinse “Maximum Platinum Kart” gibi ürünler mevcut. Siz de ihtiyacınıza göre bir kart çeşidi belirledikten sonra isbank.com.tr adresi üzerinden form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Veya tüm bunların yerine size en yakın İş Bankası şubesine gidip bireysel müşteri temsilcisine kredi kartı başvuru talebinizi iletebilmek de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Kayıt esnasında müşterilerden talep edilen bilgiler arasında TC kimlik numarası, cep telefonu ve aylık net gelir miktarı yer alıyor. Bunları eksiksiz doldurduktan sonra müşteri temsilcisi teyit alıyor ve kurye kapınıza kadar gelerek kredi kartınızı teslim ediyor.

Eğer kredi notu puanınız düşükse, başka bankalarda veya İş Bankası’nda kötü bir geçmişiniz varsa, borçlarınızı ödeyemeyip icralık olduysanız kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanmayabilir. Veya olumlu olsa dahi kredi kartı harcama limitiniz düşük olabilir.

Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa İş Bankası’nın müşteri temsilci hattı 0850 724 0 724 numarasını arayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz