QNB Finansbank Faiz Oranları

QNB Finansbank Faiz Oranları

Katar Ulusal Bankası tarafından satın alındıktan sonra ismine QNB ibaresini ekleyerek hizmet sunmaya devam eden QNB Finansbank, müşterilerinin kredi taleplerini karşılamayı sürdürüyor. 35 bin TL’ye kadar olan kredi taleplerini internet üzerinden sonuçlandırma fırsatı sunan QNB Finansbank’ın ihtiyaç, konut ve taşıtın yanı sıra kobi kredi ürünleri de mevcut.

QNB Finansbank faiz oranları

Banka yönetimi internetten başvuru kabul ederken 1000 TL’den başlayıp 35 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredileri için yüzde 1,33’lük aylık faiz oranını benimsiyor. Yüzde 1,33’lük bu faiz oranı diğer bankalara kıyasla hayli düşük, ancak müşterinin kredi notuna ve ödeme performansına göre faiz oranı daha da yükselebiliyor.

Çevrimiçi olarak kredi başvuru formunu doldurmak için TC kimlik numarası ve cep telefonunu girip talepte bulunduktan sonra QNB Finansbank müşteri temsilcileri tarafından aranan kişiler, ek bir belge veya kefil talep edilmemesi durumunda kısa süre içinde banka hesaplarına kredi miktarını yatırabiliyorlar.

Konut kredisinde ise 100 bin TL’ye kadar olan başvurular yüzde 1,24’lük faiz oranıyla kabul ediliyor.

Sıfır ve ikinci el otomobillerin yanı sıra motosiklet tutkunları için de kredi ürünleri satan QNB Finansbank, bu kredileri en fazla 48 ay vade ile ve yüzde 1,52’lik faiz oranıyla müşterilerinin beğenisine sunmuş durumda. SMS, internet veya banka şubesi kanalıyla kredi başvurusunda bulunabilmek mümkün.

QNB Finansbank kredi ücretleri

Çoğu bankada olduğu gibi QNB Finansbank’ta da kredi başvurusu onaylandıktan sonra belli miktarda ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler kullandığınız kredinin türüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak konut kredisinde ödenmesi gereken ücretler şu şekilde sıralanabilir:

  • Başvurulan kredi miktarının yüzde 0.5’i kadar tahsis ücreti (100 bin TL için 50 TL)
  • Evin değerini ölçmek için gönderilen banka ekspertizinin ücreti (611 TL)
  • İpotek işlemleri gerçekleştirilirken alınan tesis ücreti (120 TL)

Tüm bu gider kalemlerine ek olarak QNB Finansbank müşterilerinden DASK, konut ve hayat sigortası da isteniyor. Bu sigortaların toplam maliyeti ise yaklaşık 2 bin 319 TL’dir.

Dolayısıyla konut kredisi için başvuru yapmadan önce bu ücretleri karşılamaya hazır olmak gerekiyor.

Taşıt ve ihtiyaç kredisinde de durum bundan farklı değil. Dosya masrafı adı altında istenen ücretler yine müşterilerin karşısına çıkabiliyor. Taşıt kredisi kullananların araçlarını kasko ile güvence altına alınması şart koşulduğu için bir de bu ücreti ödemek zorundalar. Kasko ücreti ise araç sahibinin yaş ve kaza geçmişinin yanı sıra araba modeline göre değişiklik gösterebiliyor.

Kimler kredi başvurusunda bulunabilir?

Başvurunuzun onaylanması için QNB Finansbank müşterisi olmak gerekmiyor. Ancak halihazırda bankanın mevcut müşterileri arasında yer almak, kredi başvurusunun onaylanmasında önemli rol oynayabilir. Bankaların kendi müşterilerinin ödeme alışkanlıklarını araştırma imkânı çok daha geniş olduğu için böyle bir hizmet politikası yürüttükleri biliniyor.

Buna ek olarak aşağıdaki maddeler kredi başvurusunun kabul görmesi için gerekli olabilir:

  • Adli sicil kaydının temiz olması.
  • Kredi notu puanının yüksek olması. Ki bunun için kredi ve kredi kartı borç ödemelerini düzenli olarak yapmak gerekiyor. (Kredi notunun düşük olması, müşterilerin bankalarla faiz oranını düşürebilmek için pazarlık yapabilmesine imkân da sağlar)
  • Bankanın talep etmesi durumunda kefil bulabilmek.
  • Başvurulan kredi çeşidine göre istenen belgeleri temin edebilmek. (Güncel tarihli fatura ve ikametgah gibi)

Akıllı telefona sahip olan herkes, QNS Finansbank’ın sağladığı hızlı kredi başvurusu imkânlarından faydalanabiliyor.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz