Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

1863 yılında mütevazi bir yardımlaşma sandığı olarak kurulan Ziraat Bankası zaman içerisinde herkesin ve her kesimin bankası olabilmek amacıyla hizmetlerini hızla yaygınlaştırmıştır. Bugün aktif büyüklük olarak Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilen en sık işlemlerden birisi de bakiye sorgulamadır. Maaşını Ziraat Bankasından alanlar veya ödemelerini bu banka üzerinden yapanlar zaman zaman hesaplarındaki bakiyeleri öğrenmek istemektedirler. Banka hesap bakiyesi sorgulaması için değişik yollarını müşterilerinin hizmetine sunmuştur. İşte bu yöntemlerin belli başlı seçenekleri şu şekildedir.

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama
Bu yolu kullanarak banka bünyesindeki hesaplarınızda ne kadar bakiyeniz olduğunu şöyle öğrenebilirsiniz. Cep telefonlarınızın SMS bölümüne ‘BAKİYE’ yazarak 4747’ye kısa mesaj yollamanız yeterlidir. Yalnız bu işlemi yapabilmeniz için mesaj yollayacağınız telefon numarasının banka sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Bu servis için Ziraat Bankası her hangi bir ücret talep etmez.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Bakiye Sorgulama
Bankanın müşteri hizmetleri departmanı 444 0 000 numarasından arayıp bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizden ilk etapta T.C kimlik numarası isteyecektir ve ardından güvenlik sorusu gelecektir, bunları tamamladıktan sonra güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Mobil Kullanarak Bakiye Öğrenme
Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenmek için bankanın mobil uygulamasından faydalanabilirsiniz. Son yıllarda bankaların yaygın olarak kullandığı mobil bankacılık hizmetleri oldukça hızlı ve gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Uygulama üzerinden bakiyenizi öğrenmeniz oldukça kolaydır, giriş yaptıktan sonra bakiyesini öğrenmek istediğiniz kartı seçip detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat İnternet Şubesinden Bakiye Öğrenme
İnternet üzerinden ziraatbank.com.tr sayfasına girerek banka tarafından size ayrılan bireysel internet şubesi veya kurumsal internet şubesini kullanabilirsiniz. Bankanın bu hizmetin kullanarak vadeli ve vadesiz hesaplarınızı ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Ziraat ATM’sini kullanarak Bakiye Sorgulama
Ziraat bankasının ülke içindeki binlerce ATM’sinden birine giriş yaparak hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. 2018 yılı itibari ile Ziraat Bankasının aktif 7064 adet ATM’si bulunuyor.

Ziraat Banka Şubelerinden Bakiye Öğrenme
En klasik yöntemlerden biri olan şube üzerinden bakiye öğrenme, gerek zaman kaybı gerekse de diğer alternatif yöntemlerin daha popüler olması nedeniyle günümüzde pek tercih edilen bir yöntem değil. Ancak yinede Ziraat şubelerine giderek güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz