Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi

Vatan Bilgisayar Odeabank Kredi

Teknolojiyle yakından ilgilenen hemen herkesin hatırlayacağı üzere 1 Şubat 2014 tarihinde cep telefonlarını kredi kartına taksit seçeneğiyle satın almak yasaklandı. Hükümetin ithalatı azaltmak ve bu yolla cari açık seviyesini düşürmek için aldığı bu karar, sıradan insanların hayatını önemli ölçüde etkiledi. Günümüzde son model, iyi bir akıllı telefonun en az 2-3 bin TL civarına satıldığını hesaba katarsak taksit avantajı olmadan cep telefonu sahibi olabilmek hayli zor.

Neyse ki şimdilerde akıllı telefonları taksitle satın almak isteyenlerin imdadına bankalar yetişiyor. Çeşitli perakende mağazalarıyla anlaşan bankalar sayesinde müşteriler, yüzde 2-3 gibi düşük oranlarda vade farkı ödeyerek hayalini kurdukları akıllı telefonlara kavuşabiliyorlar.

Kredi ile telefon satın alabilmek mümkün mü?

Türkiye’nin birçok büyük şehrinde onlarca mağazaya ev sahipliği yapan Vatan Bilgisayar, Odeabank ile işbirliğine giderek kredi yoluyla akıllı telefon sahibi olma fırsatı sunuyor. Kredi onayını aldıktan sonra satın almak istediğiniz ürünle Vatan Bilgisayar mağazalarında kasaya gitmeniz yeterli. Sistem üzerinden kredinin durumunu kontrol eden kasiyer, peşin paranın Odeabank tarafından ödendiğini gördükten sonra telefonunuzu size teslim edecektir.

Her ay düzenli olarak Odeabank ATM’lerini ziyaret ederek veya bankanın IBAN hesabına ödeme yaparak kredi borcunuzu kapatabilmeniz mümkün. Bu arada Odeabank ile Vatan Bilgisayar arasındaki bu anlaşmanın sadece cep telefonlarını değil, fotoğraf makinesi ve bilgisayar gibi tüm elektronik ürünleri kapsadığını da belirtmekte fayda olacaktır.
Şartlar neler?
Her ne kadar kredi kullanma süreci telefondan gönderilecek kısa bir SMS ile başlayabiliyor olsa da, tüm bankalar gibi Odeabank da kredi vereceği kişiyi özenle seçiyor. Bunun için kredi kullanmak isteyen kişilerden bazı belgeler isteyen banka, SGK’da aktif kaydı olmayan kimselere akıllı telefon kredisi kullandırmıyor.

Genel olarak Odeabank’ın Vatan Bilgisayar kredisi kullanmak isteyenlerden istediği belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Gelir belgesi. Bu maaş bordrosu veya emekli maaşı alındığını gösteren bir dekont olabilir
  • SGK kaydı. Sigortası olmayan kişiler Odeabank’tan kredi kullanamazlar.
  • Kredi notu. Eğer başvuran kişinin kredi notu puanı çok düşükse, ödemediği kredi veya kredi kartı borcu varsa, başvuru kuvvetle muhtemel olumsuz sonuçlanacaktır.

Ne kadarlık kredi kullanabilirim?
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Kullanacağınız Odeabank kredisi aslında bir tür ihtiyaç kredisidir. Tüm bankalar gibi Odeabank da ihtiyaç kredilerini en fazla 48 ay vade ile kullanma imkânı sunar. Vatan Bilgisayar’dan telefon almak için 5-10 bin TL bandına kadar Odeabank kredisi kullanabilmeniz mümkün. Bunun için sadece yüzde 3,9 oranında vade farkı ödemeniz gerekiyor. Herhangi bir dosya masrafı da yok.

Öte yandan 2000 TL’lik bir telefonun 1000 TL’sini nakit vermek, kalan kısmı için kredi kullanmak istiyorsanız, bu da mümkün. Yapmanız gereken tek şey, bankaya SMS gönderirken kullanmak istediğiniz asıl kredi miktarını girmek olacaktır.

Bu arada en az 600 TL için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Çok basit. Size en yakın Odeabank şubesini ziyaret ederek kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, henüz Vatan Bilgisayar’dan ayrılmadıysanız telefonunuz üzerinden SMS gönderebilmeniz de mümkün. Bunun için telefonunuzun mesajlaşma uygulamasını açarak VATAN boşluk TCKNO boşluk MİKTAR yazarak 8444’e SMS mesaj atmanız yeterli.

Eğer her şey sorunsuz giderse ilk etapta ön onayı aldığınıza dair bir bildirim alırsınız. Akabinde banka şubesini ziyaret edebilir veya faks yoluyla sizden istenen gelir belgesi ve SGK dökümü gibi belgeleri şubeye gönderebilirsiniz. Kredinin tam onayı almasının ardından Vatan Bilgisayar’a giderek satın almak istediğiniz telefonu sepetinize ekleyebilmeniz mümkündür.

Etiketler:

Yorum Yaz