Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde günlük ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere özel olarak hazırlanan kredi imkanları sayesinde nakit ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözülebiliyor. Her ne kadar konu ‘ev hanımlarına kredi veren bankalar‘ şeklinde olsa da bu kampanyadan öğrenciler yada gelirini ispat edemeyen kişilerde yararlanabiliyor.

Bankalar sadece kredi vermekle yetinmeyip ayrıca ev hanımlarına kredi kartı imkanı da sağlıyor. Tabi bu imkanlar için bankanın kredi başvuru şartlarını yerine getiriyor olmalısınız, bir çok banka ve Devlet bankaları daha önceki yıllarda gelir belgesi veya maaş bodrosu istiyorken artık o şart gerek olmadan ev hanımları için kredi imkanı sağlıyor.

Ev hanımı kadınlar günümüzde bu tür kredileri genellikle yapacağı bir iş için yada çeşitli masraflarını karşılamak için kullanıyor, özellikle sosyal medya üzerinden satış yapan kadınların son dönemde artması üzerine bankalar ev hanımlarına kredi şartlarını oldukça kolaylaştırmış durumda.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Şartları

Bankalar bu kredi türünü müşterilerine sunarken bazı şartlar aramaktadır. Bildiğiniz gibi bankaların önem verdiği en büyük kriterlerin başında kredi notu geliyor, daha önce kredi çeken yada kredi kartı alıp düzenli ödeme yapanlar bu konuda oldukça şanslı ayrıca bazı bankalar kefil, ek gelir kanıtı, ipotek veya yakınlarınızdan emekli aylığı gibi çeşitli belgelerde istemektedir.

Ek Gelir Belgesi Nedir?
Size ait olan bir mülk üzerinden kira geliriniz yada serbest olarak bir iş yapıyorsanız (hizmet veya yasal ürün satışı) elde ettiğiniz gelirin miktarı göz önünde bulundurularak kredi alma ihtimaliniz yükselmektedir.

Emekli Aylığı
Birinci derece yakınınızdan (anne, baba veya eş) size kalan bir emekli aylığı varsa bankaların size kredi verme şansı daha fazladır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımları için uygun faizli kredi veren bir çok banka bulunuyor, ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise kredi çekeceğiniz bankanın faiz oranları ve ödeme planları olmalıdır. Ayrıca daha önce çalıştığınız veya içerisinde paranızın bulunduğu hesaplara ait olan bankaların size kredi verme ihtimali daha fazladır. Bankalar kredinizi onaylamadan önce bir çok şey incelemektedir, bunun için kredi sicilinizin temiz olması gerekiyor.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?
Daha önce “buradaki” yazımızda söz ettiğimiz İş Bankası Anında Kredi servisine ev hanımlarının da başvurusu yapması mümkün. İnternet ortamında hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz, krediniz onaylandığında anında hesabınızda olacaktır.

CEPTETEB Ev Hanımlarına Özel Kredi
TEB bankasının bir hizmeti olan ve ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bu kampanya ile 1.000 TL den başlayan 15.000 TL varan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu da İnternet üzerinden yapabiliyorsunuz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Diğer Bankalar
Yukarıda verdiğimiz örneklerin dışında Garanti, Ziraat ve Denizbank şubelerinden de ev hanımı kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz