SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile Kredi Başvurusu

Yoğun iş temposundan fırsat bulamayıp banka şubelerine gidemiyor musunuz? Yada bankaların kredi başvurusu için istediği bir çok belge ve evraklarla uğraşmak zor mu geliyor? Merak etmeyin artık şubelere gitmeden sms ile kredi başvurusu yapmanız mümkün! Günümüzde bir çok bankanın sunduğu bu hizmet ile kredi ihtiyaçlarınızı hızlı ve çabuk bir şekilde karşılayabilirsiniz. Genellikle sms başvurusu ile yapılan kredi talepleri ihtiyaç kredisi veya bireysel kredi statüsüne girmektedir, bunların dışında yer alan konut veya taşıt kredileri ise hem çekilen miktarın yüksek olması hemde başvuru için evrak gereksinimi olduğu için sms ile kredi alımı zor olabiliyor.

Türkiye’de yer alan bankaların verdiği bu sms ile kredi başvurusu aslında ön başvuru olarak nitelendiriliyor bu nedenle başvuru yapmadan önce bankaların kredi oranlarını, ödeme planlarını ve vade sayılarını detaylı incelemekte büyük yarar var. Her bankanın sms ile verdiği kredi miktarı değişiklik gösterebiliyor, tüm kredilerde olduğu gibi bunda da kredi notunuz en belirleyici faktörler arasında bulunuyor. Ortalama bir rakam vermek gerekirse 10.000 ile 50.000 TL arasındaki kredi ihtiyaçlarınız için sms yoluyla kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.

SMS Yöntemi ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm GSM operatörlerinin desteklediği ve her bankaya özel bir numara göndereceğiniz tek bir sms ile başvuru yapabilirsiniz. Atacağınız sms içerisinde T.C numaranızda yer alacağı için sistem gerçekleştirdiğiniz bu ön başvuruyu otomatik olarak inceleyerek kredi şartlarına uygun olduğunuzu belirlerse kredinizi çekebilirsiniz. Başvuru yapacağınız bankalar ağırlıklı olarak kredi notunu baz aldığı için her zaman olumlu sonuçlar gelemiyor, eğer acil krediye ihtiyacınız varsa şansınızı bir kaç bankada deneyebilirsiniz.

Sms ile Kredi Veren Bankalar

Banka Adı SMS Yöntemi SMS Gönderilecek Numara En Üst Kredi Limiti
Yapı Kredi Kredi Türü boşluk TCKN – Aylık Net Gelir 4411 50.000 TL
Denizbank KREDİM boşluk TCKN 3280 55.000 TL
Şekerbank Kredi boşluk TCKN 1953 50.000 TL
Akbank Kredi boşluk TCKN 4425 20.000 TL
İş Bankası NAKİT boşluk TCKN boşluk KREDİ TUTARI boşluk AYLIK GELİRİNİZ 4402 25.000 TL

Yukarıda yer alan tabloda en sık tercih edilen ve sms ile kredi veren popüler bankaları ve kredi başvuru yöntemini inceleyebilirsiniz. Bunun dışında sms ile kredi veren bankaların detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

finansbank sms ile kredi

Finansbank’ın başvuru kanalları içerisinde sms yöntemi de yer alıyor. İhtiyaç kredisi olarak belirtilen ve en fazla 48 aya kadar alabileceğiniz Finansbank kredisine sms ile başvurmak için ise 5030’a TCKN yollamanız yeterli olacaktır.

odeabank sms ile kredi başvurusu

Odeabank SMS hizmeti sadece kredi çekmekle limitli değil, güncel döviz kurlarını, faiz oranlarını hatta şubelerin adres bilgilerini bile tek bir SMS ile öğrenmeniz mümkün. Eğer sizde Odeabank’a sms ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız KREDIM yazıp bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı 8444’e gönderebilirsiniz.

sms ile kredi notu öğrenme

Türkiye’de bulunan 3 büyük GSM operatör üzerinden kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkün. Bu hizmeti Vodafone, Avea/Türk Telekom ve Turkcell sağlamaktır.

Turkcell & Vodafone & Avea/Türk Telekom üzerinden kredi notu öğrenmek için; TCKN boşluk DOĞUM YILI yazıp 1122’e sms gönderebilirsiniz. Abonelik istemeyen bu hizmetin servis bedeli 9 TL’dir. sorgulama yapma örneği : 12345678912 1989

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz