PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip

Türkiye’nin milli posta ve kargo şirketi PTT, günümüzde asıl amacının dışına çıkarak bankacılık ve e-ticaret gibi alanlarda da faaliyetlerine devam ediyor. Her geçen gün büyüyen ve ülkemizin en ücra noktalarına dahi kargo teslimatı gerçekleştiren şirket, çoğu zaman diğer kargo firmalarına nazaran daya uygun fiyatlı olmasıyla da tercih sebebi haline geliyor.

Sürekli olarak en güncel teknolojileri takip eden ve bu doğrultuda altyapısını güncelleyen PTT, an itibariyle kargo takip imkânını da müşterilerine sunuyor. Bu sayede isterseniz yurtiçi, isterseniz de yurtdışı kargolarınızın nerede bulunduğunu görebilmeniz mümkün hale geliyor.

AliExpress’ten satın aldığınız her bir ürün, yurtiçine giriş yaptığı andan itibaren PTT tarafından teslimata çıkarılır. Keza yurtiçi gönderdiğiniz veya aldığınız kargoların hareketini takip etmek için de PTT kargo takip kargom nerede servisinden faydalanabilirsiniz.

PTT kargom nerede?

Tüm kargo şirketleri gibi PTT de teslim aldığı kargolar için göndericiye mutlaka bir takip kodu verir. Gönderi kodu olarak da adlandırılan bu kodu http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine güvenlik koduyla birlikte girerek kargonuzun nerede olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

İşin güzel tarafı şu ki, PTT kargo sorgulama hizmeti yalnızca bu adresle sınırlı değil. Eğer e-Devlet şifreniz varsa, turkiye.gov.tr sitesinden de gönderinizi takip edebilmeniz mümkün.

Eğer kargonuz size en yakın PTT şubesinde gözüküyorsa, dağıtıma çıkmadan şubeye giderek paketinizi teslim alabileceğinizi de unutmayın!

ptt kargo sorgulama

Etiketler:

Yorum Yaz