İşbank İban Öğrenme

İşbank İban Öğrenme

Bankacılık faaliyetleri arasında en sık kullanılan işlemler arasında para transferi ilk sırada yer alıyor. Gerek şube üzerinden gerekse de mobil veya İnternet bankacılığı üzerinden her gün binlerce insan/şirket havale yada EFT işlemleri gerçekleştirerek para gönderimi yapmaktadır. Bu işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için tüm dünyada geçerli olan IBAN numaraları kullanılmaktadır. IBAN numarasını bildiğiniz bir kişiye kolayca para gönderebilir yada kendi iban hesabınıza para aktarabilirsiniz.

Her hangi bir bankada mevcut bir hesabınız varsa iban numaranızda var demektir. IBAN numarasını banka defterlerinden, mobil uygulamalardan öğrenebilirsiniz, ancak hatırlatmakta fayda var iban bilgisi kredi yada banka kartları üzerinde yer almaz. Eğer İş Bank hesabınız var ve iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız öncelikle buraya tıklayıp İş Bankası İnternet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve sizden hesap tipi, şube kodunuzu ve hesap numarasını girmeniz gereken bir bölüm karşılayacaktır.

işbankası iban öğrenme sayfası

Yukarıda yer alan bölümlerin açıklaması ise şu şekildedir;

Hesap Tipi : Hesabınızı Türk Lirası cinsinden açtıysanız ‘Vadesiz TL’ seçeneğini seçmelisiniz. Hesabınız bir döviz hesabı ise ‘Vadesiz DTH’ seçiniz.

Şube Kodu : Hesabınızı açmış olduğunuz şubenin şube kodudur. Bu kodu bilmiyorsanız yukarıda belirttiğimiz sayfadaki mavi soru işaretine tıklayıp öğrenebilirsiniz yada kart üzerinde bu bilgi yer almaktadır.

Hesap Numarası : Size özel olarak verilen ve tüm işlemlerin yapıldığı hesap numarasıdır. Bu bilgiyi kart üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra İş Bankası iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

IBAN Numarası ile Neler Yapılabilir? İş Bankası IBAN Numarası Kaç Haneli?

Para transferi yapabilir yada size iletilen iban numarasının hangi bankaya ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Genel olarak bankaların iban numarası 26 haneli rakamdan oluşmakta olup iban numarasının önünde ülkenin kısa ismi yer alır örneğin Türkiye için TR ibaresi yazmaktadır.

IBAN Kime Ait?

Para transferi yapan kişilerin merak ettiği bir diğer soruda iban numarası kime ait ve iban numarası hangi bankanın? Şeklinde oluyor. Bu sorgulamayı TBB ( Türkiye Bankalar Birliği ) resmi İnternet sitesi sayfasından öğrenebilirsiniz. İban numarası öğrenme için tıklayın. Bu sayfadan yurt içi ve yurt dışı iban sorgulama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz