Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Tüm ihtiyaçlarınıza en uygun ve hızlı çözüm hiç şüphe yok ki bankaların verdiği kredilerdir. Gerek uygun faiz imkanı gerekse de uzun vade seçenekleri ile banka kredileri sabit gelire sahip olan kişiler gerçekten avantajlı bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Ancak bankaların kredi verme şartları bazı kişiler için uygun olmayabiliyor, özellikle bankaların kredi verirken istediği belgelerin başında bordro yani gelir belgesi geliyor. Bankaların gelir belgesi istemesindeki temel amaç borcun tahsilini sorunsuz bir şekilde sağlayabilmektir.

Hem devlet hemde özel bankaların sunduğu çeşitli ihtiyaç kredi kampanyaları arasında gelir belgesi olmayanlara özel kredi çeşitleri de bulunuyor. Bu duruma kısmen kolay kredi veren bankalar diyebiliriz, 2018 yılı itibariyle Türkiye’de 5 özel banka gelir belgesi istemeden kredi veriyor, bizde bu yazımızda sizlere bu bankaların özelliklerini, vade sürelerini ve kredi faiz tutarlarını detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Gelir Belgesiz Kredi

Sosyal medyalar üzerinden, kişilerin bir yere bağlı olmadan çalışıyor ve hizmet veriyor olması gelirini kanıtlama açısından zorluk çıkarabiliyor bu gibi durumların artması ve kişilerin kredi ihtiyaçları için bankalara müracaat etmesi sonucu, bankalar farklı kriterleri sağlayan kişilere gelir belgesi aranmaksızın kredi kampanyaları düzenlemesine yol açmıştır. Bankaların gelir belgesi olmayan kişilerde aradığı en büyük kriteri ise kredi notu oluyor.

Kredi notu, kişilerin daha önce almış olduğu kredi veya kredi kartı ödemelerinin düzenliliği ve bankalar ile her hangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını değerlendiren bir puandır.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankalar 2018
Ağırlıklı olarak şubesiz bankacılık yada mobil şube sistemi kullanan bankalar gelir belgesi konusunda biraz daha esnek olabiliyor. Gelir belgesi istemeyen bankaları ise kendi arasında 2 gruba ayırabiliriz bunlardan bir tanesi bordro istemeden kredi veren bankalar diğeri ise sadece gerekli gördüğünde bordro isteyen bankalardır.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

Herhangi bir dosya ve sigorta masrafı almadan tam 48 ay vadeli 30.000 TL kredi imkanı sunan Enpara, bu krediyi verirken gelir belgesi talep etmiyor. Sadece Enpara vadesiz hesabınız olması ve telefonunuzda Enpara uygulaması olması yeterli, ihtiyaç kredisi başlığı altında kefilsiz bir şekilde bu krediye sahip olabilirsiniz. Henüz bir Enpara’lı değilseniz enpara.com sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

30.000 TL krediniz N Kolay’da sizleri bekliyor. Sadece %0,5 tahsis ücreti ile bu kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Aktif Bank’ın bir iştiraki olan N Kolay ihtiyaç kredisi için bankada bir hesabınız olması gerekiyor. İnternet üzerinden gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

CEPTETEB Bordrosuz Kredi

TEB Bankasının hazırladığı ve mobil/İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirdiği belgesiz ve masrafsız kredisi ile 30.000 TL 48 ay vade avantajı ile kredi çekebilirsiniz. CEPTETEB’e üye olmak için uygulamayı indirip öncelikle bir hesap açmalısınız.

Gelir Belgesi İsteyebilen Bankalar
Gelir belgesi olarak bankalar genelde SGK dökümü veya bordro talep etse de buna sahip olmayan fakat kira, faiz, çiftçi geliri olanlara da kredi verebilmektedir. Odeabank ve ING Bankası 50.000 TL’ye kadar gelir belge opsiyonlu kredi imkanı sağlıyor. Tabi burada da kredi notunuz belirleyici bir faktör.

Size uygun ihtiyaç kredisini hesaplamak için tıklayın.

Etiketler: , ,

Yorum Yaz