Garanti Bankası Hesap Açma

Garanti Bankası Hesap Açma

Türkiye’nin özel banka denildiğinde akla gelen ilk bankalarından birisi olan Garanti’de hesap açmak oldukça kolay ve pratiktir. Oldukça büyük bir müşteri kitlesi olan ve yıl boyunca gerçekleştirdiği kampanyalar ile oldukça ilgi gören Garanti Bankası hesap açma işlemleri için yazımızı inceleyebilirsiniz. 18 yaşını dolduran hemen hemen herkesin artık birer banka kartı bulunuyor, gerek para transferi gerekse de çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için zaruri birer ihtiyaç haline gelen banka hesapları, yapmak istediğiniz banka işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

Garanti Bankası Hesap Nasıl Açılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşını dolduran herkes kimliği ile birlikte her hangi bir Garanti Bankası şubesine giderek hesap açma işlemlerini kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilir. Eğer bu şartları sağlıyorsanız şubeye gitmeye gerek kalmadan telefon ve İnternet bankacılığını kullanarak da hesap açma işlemleri için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bazı durumlarda 18 yaşını doldurmamış kişilere de hesap açılabiliyor bu genellikle stajyer, part time veya farklı nedenlerle hesap açması zaruri olan kişiler için geçerli olup anne yada babasının izni ve kontrolü şartı ile açılmaktadır.

İnternet Şubesinden Hesap Açmak

Daha önceden açılmış ve hali hazırda bir Garanti hesabınız varsa, Garanti Bankasının İnternet sitesine girip ‘Vadesiz TL Hesabı’ bölümünden “Hesap Aç” linkine tıklayıp Vadesiz hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta kişisel ve iletişim bilgilerinizin güncel olmasıdır.

Telefon Bankacılığı ile Hesap Açmak

Garanti Bankası telefon bankacılığı aracılığı ile 444 0 333 numaralı telefon üzerinden müşteri danışmanına bağlanıp hesap açtırma işlemi talep ettiğinizi belirtebilirsiniz. Görevli sizin adınıza gerekli işlemleri yapacaktır bu esnada kimliğinizin yanında olmasına özen gösterin.

Garanti Bankası Hesap ile Hangi İşlemler Yapılır?
Para çekme
Para yatırma
Havale
EFT
Fatura ödeme
Bonus kazanma

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücretleri

Bireysel müşteriler, firma ortakları ve şahıs firmaları için 85 TL hesap işletim ücreti alınmaktadır. Ancak aşağıdaki maddeleri sağlıyorsanız hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmamaktadır.

* Garanti maaş kartına sahip olanlar
* Firmaların maaş ödemelerini yaptığı hesaplar
* 2 veya daha fazla otomatik ödeme talimatı olan hesaplar

Etiketler:

Yorum Yaz