Finansbank İnternet Bankacılığı

Finansbank İnternet Bankacılığı

1987 yılında sayın Hüsnü Özyeğin’in liderliğinde 4 milyon $ ödenmiş sermaye ile kurulan Finansbank, günümüz Türk bankacılık sektörüne yaptığı büyük yatırımlar ile adından başarıyla söz ettirmiştir. Gelişen Türkiye’nin büyüyen bankası olarak çıktıkları bu yolda profesyonel bankacılık sistemini hayata geçirmiş ve teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı ve etkili bir şekilde gidermek için alt yapısını sürekli yenilemektedir, yine bu doğrultuda geliştirdikleri Finansbank İnternet Bankacılığı ile müşterilerine sunduğu imkanlar bir hayli artmıştır.

Bünyesindeki müşterilere her zaman yakın olduğunu ve onlara özel olduğunu hissettiren uygulamalarla 7/24 açık banka sloganı ile günümüzde müşteri portföyü en yüksek bankalar arasında yer almaktadır. Sizde bir Finansbank müşterisi iseniz gerek Finansbank İnternet bankacılığı gerekse de mobil uygulamalar ile şubeden yapabileceğiniz tüm işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın resmi İnternet sitesi olan Finansbank İnternet Bankacılığı Sayfası adresinden gerçekleştirebileceğiniz işlemler ise şunlardır;

Finansbank İnternet Bankacılığı ile Yapılabilecek İşlemler

 • Tüm hesaplarınızla ilgili bilgi ve hareket dokümanlarına ulaşabilir
 • Yeni döviz ve Türk Lirası hesabı açabilir
 • Ek hesaplarınızla ilgili işlemler yapabilir
 • Yeni hesap açabilir yada var olan hesaplarınızı kapatabilirsiniz
 • 7 gün 24 saat kendi hesaplarınız arasında para transferleri gerçekleştirebilir
 • Farklı bankalara EFT yapabilirsiniz (EFT işlemleri saat 17:15’e kadar yapılmaktadır)
 • Döviz, fon, repo, bono/tahvil, hisse senedi işlemlerini yapabilir
 • Kredi kartınızla ilgili hesap ekstresini inceleyebilir
 • Kredi kartınızın dönem içi hareketlerini görüntüleyebilir
 • Kartınıza tanımlı işlemlerden anında kredi ve nakit avans çekebilir
 • Yeni kredi kartı başvurusunda bulunup hesap limit hareketlerini güncelleyebilir
 • Faturalı hattınızın aylık ödemesini yapabilir
 • Otomatik ödeme talimatı oluşturabilir (bu işlemle beraber puan kazanabilirsiniz)
 • Verginizi ödeyebilir
 • Sigorta ve emeklilik poliçelerinizi inceleyebilir
 • E-devlet sistemine (İnternet Bankacılığı) bölümünü seçerek bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz

Finansbank İnternet Bankacılığı Girişinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Bankaların sunduğu imkanlar genişledikçe maalesef kötü niyetli kişiler bu sistemleri suistimal etmek için çeşitli yollara başvurabiliyor. Hazırlanan sahte İnternet sayfaları, kopyalanan içerikler ve müşteri şifrelerinin çalınması en sık görülen bankacılık güvenlik sorunları arasında yer alıyor. Güvenliğiniz için öncelikle işlemleri yapacağınız İnternet sayfası tarayıcısının aşağıdaki gibi olmasına dikkat etmelisiniz.
Finansbank İnternet Bankacılığı giriş
Farklı siteler üzerinden giriş yapmak yada köprü bir sayfa üzerinden banka bilgilerinizi paylaşmak şifrelerinizin çalınmasına neden olabilir. Bankacılık işlemlerinizi yaparken güvendiğiniz bir bilgisayar ve İnternet bağlantısı üzerinde olduğunuza emin olmalısınız. İnternet cafe, toplu kullanıma hizmet eden bilgisayarlar ve şifresiz Wi-Fİ kullanarak bankaların İnternet şubelerine girmenizi önermiyoruz.

Şifre seçimi de İnternet bankacılığında önemli bir husustur. İnternet şubesi şifresi belirlerken mutlaka tahmin edilmesi zor ve uzun şifreler kullanın, ayrıca girişte mutlaka SMS onayı gibi ek güvenlik önlemleri almalısınız. Bildiğiniz gibi bankanın İnternet şubesine giriş yaparken sisteme kayıtlı telefon numarasına SMS gelmektedir ve bu gelen mesaj içerisinde yer alan tek kullanımlık şifrenin kesinlikle paylaşılmaması gerektiği yönünde uyarı bulunmaktadır, bunu mutlaka dikkate almalısınız.

Finansbank İnternet Hesabı Nasıl Açılır?
Bir çok Finansbank müşterisinin merak ettiği sorulardan birisi de İnternet hesabına nasıl giriş yapacağı yönündedir. Sizler için bir kaç adımda güvenli bir şekilde Finansbank İnternet hesabı nasıl açılır bunu tarif edeceğiz.

Öncelikle qnbfinansbank.com İnternet sitesine giriş yapıp sağ üst köşeden ‘İnternet Şubesi’ linkine tıklayın.

Açılan sayfada mevcut bir FinansŞifreniz varsa müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer bir FinansŞifreniz yok ise aşağıdaki seçeneklerden birini uygulayıp şifre oluşturabilirsiniz.

1-) Bankanın İnternet sitesi üzerinden ‘FinansŞifreniz’ bölümünü kullanıp yeni şifre oluşturabilirsiniz
2-) Finansbank Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden şifre belirleyebilirsiniz
3-) QNB Finansbank ATM’leri üzerinden sırasıyla -> Tüm İşlemler -> Şifre İşlemleri/Ayarlar -> FinansŞifre Al kısımlarından şifrenizi alabilirsiniz
4-) 0 850 222 0 900 numaralı telefondan Finansbank müşteri hizmetlerine bağlanıp şifrelerinizi oluşturabilirsiniz

Tüm bu işlemlerin ardından sisteme giriş yapıp güvenlik ayarları bölümünden gerekli güncellemeleri yapabilir, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz