En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?

İster ihtiyaç, veya taşıt isterseniz de konut kredisi talepleriniz için ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bir girişimci iseniz veya henüz yeterli sermayeye sahip değilseniz mutlaka ihtiyaç kredisi kampanyaları dikkatinizi çekmiştir yine aynı şekilde bir araç almak istiyor yada bir miktar birikmiş paranız var fakat bu yeterli değilse size en uygun kredi veren bankanın hangisi olduğunu mutlaka merak ediyorsunuzdur.

Uygun faiz oranlarına sahip bir çok banka bulunuyor ayrıca farklı bankalar haftalık olarak faiz oranlarında indirime giderek bir anda büyük taleple karşı karşıya kalabiliyor. Bir çok insan günümüzde İnternet üzerin uygun kredi veren bankaları araştırarak bütçesine ve ödeme gücüne göre kredi başvurularında bulunabiliyor. Ülkemizde toplam 40’a yakın bankanın olduğunu var sayarsak tüm bankaların güncel kredi faiz oranlarını bulmamız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle sizler için geniş çaplı bir araştırma yaparak kredi faiz oranlarını baz alıp uygun bankaların geniş bir listesini hazırladık.

Bilmenizi isteriz ki Türkiye’de yer alan en büyük ve kurumsal bankalar her zaman en uygun krediyi vermeyebilir. Özellikle mevsimsel ve dönemsel olarak gerçekleştirilen kredi kampanyaları mevcut faiz oranlarının çok altına inebiliyor, örneğin yaz aylarında evliliğin çok olması nedeniyle bankaların düzenlediği evlilik-düğün kredi kampanyaları yada araç alım satımının daha hızlı yaşandığı dönemlerde gerçekleştirilen taşıt kredisi kampanyaları mutlaka değerlendirilmesi gereken kredi fırsatlarıdır.

Kredi Çekeceğiniz Bankalarda Nelere Dikkat Edilmeli?
Öncelikli olarak ne tür bir kredi ihtiyacınız olacağını belirlemelisiniz. Kredi limitleri ve faiz oranları nedeniyle ihtiyacınız bir konut kredisi ise bunu bir ihtiyaç kredisi ile karşılamanız pek mümkün değildir ancak alacağınız ev için ihtiyacınız ufak bir rakam ise konut kredisi yerine bireysel ihtiyaç kredileri tercih ederek daha düşük faizle kredi alabilme imkanınız olacaktır.

Kredi çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında kredi faiz oranı gelmektedir. Bu oran ne kadar düşükse toplam geri ödemeniz o kadar az olur, tıpkı faiz oranı gibi dosya ve sigorta masrafı da dikkat etmeniz gereken bir diğer husustur. Bazı bankalar kredi faiz oranını düşük gösterip yüksek miktarda sigorta masrafı çıkarabiliyor.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Çekilecek kredi miktarı bakımından en düşük kredilerden bir tanesi ihtiyaç kredisidir. ihtiyaç kredisi çekerken vade sayısını ne kadar düşük tutarsanız geri ödemenizde o kadar düşük olacaktır ve fazla faizden etkilenmezsiniz.

Size önerebileceğimiz ihtiyaç kredisi veren bankalar ise şunlardır;
Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi faiz oranı : %1,59
İş Bankası İhtiyaç Kredisi faiz oranı : %1,57
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi faiz oranı : %1,51

Yukarıda yer alan üç banka ihtiyaç kredisi bakımından en uygun faiz oranlarına sahiptir. Belirtilen faiz oranları ise zaman içerisinde farklılık gösterebilir.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Ticari yada bireysel olarak araç satın almaya karar verdiğinizde bankaların dönemsel olarak sunduğu kampanyaları takip etmenizde büyük yarar var. Taşıt kredisi veren bankaların dikkat ettiği özelliklerin başında aracın yaşı, sıfır veya ikinci el olup olmadığı gibi maddeler geliyor. Ayrıca kredi çeken kişinin kredi puanı da oldukça önemlidir.

Faiz oranlarına göre uygun taşıt kredisi veren bankalar;
Alternatifbank Taşıt Kredisi faiz oranı : %1,45
TEB Taşıt Kredisi faiz oranı : %1,45
ING Bank Taşıt Kredisi faiz oranı : %1,49 (sıfır araçlar için geçerli)
Garanti Bankası Taşıt Kredisi faiz oranı : %1,55

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak günümüzde kredi çekmeden bir hayli zor gözüküyor. Ev fiyatlarının artması ve vatandaşlarda nakit yetersizliği yüzünden bankaların verdiği konut kredileri büyük ilgi görmektedir. Konut kredisinde ise yerli sermayeli ve Devlet bankalarının verdiği faiz oranları oldukça makul düzeyde.

Ev almak için tercih edebileceğiniz konut kredisi veren bankalar;
Vakıfbank Konut Kredisi faiz oranı : %1,20
İş Bankası Konut Kredisi faiz oranı : %1,18
Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranı : %1,12
Garanti Bankası Konut Kredisi faiz oranı : %1,21
Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi faiz oranı : %1,20

Etiketler:

Yorum Yaz