Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Hükumet ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan emekliye her iki bayramda da 1.000 TL ikramiyenin ne zaman verileceği merak konusuydu. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklilerini kapsayan bu uygulama ile tam 12 milyon vatandaş bayram ikramiyesi alacak. Bu kampanya kapsamında sadece emekliler değil onların aylığını almayı hak eden dul, yetimler de bayram ikramiyesi alabilecek.

Bilindiği gibi bayram 15 Haziran Cuma gününe denk geliyor ve emeklilerin en çok merak ettiği konu emekliye bayram ikramiyesinin ne zaman verileceği olmuş durumda. Başbakan Sayın Binali YILDIRIM tarafından duyurulduğunda büyük bir sevinçle karşılanan bayram ikramiyesi emeklilerin yüzünü güldürecek gibi gözüküyor. Sadece bu bayrama özel değil aynı şekilde kurban bayramında da geçerli olan 1.000 TL emekliye bayram ikramiyesi verilme tarihleri bakanlar tarafından açıklandı.

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenmesi planlanan bayram ikramiyesi tarihi, Bakan Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklandı. İşte bayram ikramiyelerinin kurumlara göre verilme tarihi;

Emekli Türü Tarih
Emekli Sandığı 7 Haziran
SSK 8 Haziran

Ayrıca her yıl olduğu gibi emeklilerin maaşları da erken yatırılarak bayrama daha rahat girmeleri sağlanacak. Bu kapsamda Emekli sandıklarının maaşları 1 ile 5’i arasında, SSK/BAĞ-KUR emeklileri ise 11-12-13 Haziran’da maaşlarını alabilecek.

Bayram ikramiyesi kimlere verilecek?

SSK / BAĞ-KUR Emeklileri
Emekli Sandığı
Şehit yakını ve gaziler
Vazife ve harp malullüğü alan er ve erbaşlar
Geçici köy koruları
Şampiyon sporcular
Terörden zarar gören ve maaş alan kişiler

Etiketler:

Yorum Yaz