Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar

Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar

Bedelli askerlik ülkemizde büyük tartışma çıkaran önemli konulardan. Bir kısım bedelli askerlik yasasının çıkmasını isterken bir kısımsa asla istemiyor.

Askerlik zamanı gelmiş tüm erkeklerin beklentileri, eğitimleri, kariyer hedefleri, sağlık sorunları gibi bedelli askerliği düşündüren birçok sebebi olur. Askerlik için hiçbir engeli olmayan bireyler, belli bir ücret karşılığı bedelli askerlik yapabilmektedirler.

24-28 bin TL arası değişen bedelli askerlik ücreti, bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlarımızı zorlamaktadır. Bu sebeple bankaların geçmiş yıllarda sağlamış olduğu bedelli askerlik kredi imkanı bulunmaktaydı. Ziraat, Burgan, ve Denizbank bedelli askerlik için uzun vadeli kredi sunmaktadır. Şimdiden para biriktirmeye başlayacak bireyler en uygun bankayı faiz oranlarını ve ödeme planlarını öğrenerek karşılaştırma yapabilir. Her bankanın ödeme şekilleri ve faiz oranları farklıdır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Tüm bankalar için başvuruda gerekli belgeler değişkenlik göstermemekle beraber, süreçler aynı şekilde ilerlemektedir. Bedelli askerlik kredisi başvurusunda bulunmak için gerekli belgeler aşağıda ki gibidir;
• Nüfus cüdanı ve fotokopisi,
• Gelir belgesi yani maaş bordrosu, şirketin imza sirküleri veya vergi levhası,
• İkametgah,
• Son aya ait fatura örneği,
• Bedelli askerliğe başvurduğunuza dair belge.

DENİZBANK BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ
Denizbank’ın bedelli askerlik kredisinin toplam geri ödemesi 23,391 TL’dir. 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Aylık en fazla 1.949 TL’ye kadar ödeme yapılabilir.
Bazı durumlarda kefil ve ek belge isteme durumu bulunmaktadır. Faiz oranları sabit olmamakla birlikte ülkenin ekonomisi doğrultusunda değişim göstermektedir. Ayrıntı bilgi alabilmek için en yakın şubeye uğrayabilir veyahut 44 0 800 Telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Eğer başvurunuzu hemen yapmak isterseniz BEDELLİ yazıp TC Kimlik Numaranızla beraber 3280’e gönderebilirsiniz. Kredi cevabınız 5 dakika içerisinde size ulaşsın.

BURGAN BANK BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ
48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Toplamda 22,901 TL geri ödemesi bulunmaktadır. Aylık faiz oranı %1,79’dur. En yakın şubeye giderek veyahut 0850 222 8 222 numarasını tuşlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ
Faiz oranı %1,68’dir. Vade uzadıkça faiz oranı değişmemektedir. En yakın şubeye uğrayarak veyahut 0850 222 0 900 numarasını tuşlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI ( TEB ) BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ
Faiz oranı %2,09’dur. 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Eğer borcunuzu 3 ay ertelemek isterseniz %1,05 oranında ödediğiniz faizle erteleyebilirsiniz. En yakın şubeye uğrayarak veyahut 0850 200 0 666 numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

AKBANK BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ
Faiz oranı %1,97’dir. 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. TEB’de olduğu gibi 3 ay erteleme imkanı bulunmaktadır. Diğer bankalarda bulunan kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır. Asker adaylarının aileside bu krediye başvurabilmektedir. Bu sebeple en avantajlı bedelli askerlik kredilerindendir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz