Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Ülkemizde bankaların yaygınlaşmasıyla beraber en çok kullanılan para aracı haline gelmiştir. En çok kullanılan ve bankaların en büyük yardımcısı olan ATM’ler günlük olarak birçok işimize yaramaktadır. ATM’lerin ilk kurulum amacı para dağıtmak olsa da şimdilerde fatura ödemeden kira ödemeye kadar işlevi vardır.

Nüfusun artmasıyla beraber banka şubelerinde oluşan yoğunluk ATM’lere yöneldi. Herkesin gün içerisinde bir koşuşturması ve işi var. Zaman kaybı yaşamamak için ATM en kısa yol oluyor. ATM’lerin adım başı bulunma sebebi de budur zaten. Banka şubelerinin yükü bu sayede hafifleyerek hizmet kalitesi artar.

Para çekmek, para yatırmak gibi basit işleri ATM’lerden rahatlıkla yapabiliriz. Para çekmek için bir limit bulunmaktadır ancak yatırırken böyle bir limit bulunmamaktadır. Türkiye’de bulunan büyük bankaların ATM para çekme limitlerini bu yazımızda inceledik.

ZİRAAT BANKASI
Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası ATM’lerden 1.500 TL’ye kadar para çekme fırsatı sunuyor. Emekli maaşı alanlar için bu sınıf söz konusu değildir. Çiftçiler ise destek ödemelerini alırken sınıf 5.000 TL’dir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI
Türkiye’nin köklü bankalarından olan İş Bankası günlük para çekme limitini 1.500 TL olarak belirlemiştir. Daha fazla para çekmek isteyen müşterilere ise belli bir komisyon ücreti talep etmektedir.

GARANTİ BANKASI
Garanti Bankası ATM’lerinden günlük 2.000 TL’ye kadar çekim yapılabilmektedir. Yine limitten fazla para çekmek istediğinizde banka ufak bir kesinti yapmaktadır.

FİNANSBANK
Finansbank’ın para çekme limiti 1.500 TL’dir. Limit dışı çekimlerde komisyon uygulanmaktadır.

HALKBANK
Devlet bankası olan Halkbank’ın ATM para çekme limiti 1.500 TL’dir. Limit dışı çekimlerde komisyon uygulanmaktadır.

YAPI KREDİ BANKASI
Yapı Kredi müşterilerine 2.000 TL’ye kadar para çekme limiti sunmaktadır. Bireysel müşterilere bu limit 3.500 TL, şirket müşterilerine ise 5.000 TL’ye çıkmaktadır. Eğer para çekme konusunda düzenli müşteriyseniz bu limit 2 katına kadar çıkabilmektedir.

AKBANK
Akbank her kart sahibine farklı limit seçeneği uygulamakta. Neo Kart sahiplerine 1.500 TL, Neo Meo Kart sahiplerine 250 TL, Neo Birebir Kart sahiplerine 2.000 TL, Neo Busines Kar sahiplerine 4.000 TL para çekme limiti sunmaktadır.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz