Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yoğun iş programınızın arasında bankalara gidip sıra beklemek ve işlem yapmak oldukça vakit alabiliyor. Özellikle Yapı Kredi gibi müşteri sayısı milyonları bulan bankalarda şubeyi kullanmak hiçte pratik bir yöntem değil. Bu nedenle bir çok kişi işlemlerini mobil veya telefon bankacılığını kullanarak gerçekleştiriyor bizde bu yazımızda sizlere Yapı Kredi müşteri hizmetleri telefon numarasını ve Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Sizde bir Yapı Kredi müşterisi iseniz, şubeye gitmeden pek çok bankacılık işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sabit hat ve tüm GSM operatörlerinden 444 0 444 veya 0850 222 0444 numarasını arayıp Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Yapı Kredi’nin bireysel ve kurumsal müşteri sayısı bir hayli fazla olduğu için çağrı merkezleri de oldukça yoğun bu nedenle bekleme süresi git gide uzayabiliyor. Eğer kurumsal müşteri iseniz aramanız gereken numara 444 0 448 / 0850 222 0 448 olacaktır böylece daha hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri telefon numarasını aradığınızda sizi sesli yanıt sistemi karşılayacaktır. Bu sistem sayesinde ihtiyacınız olan birimle ilgili işlem yapmanız mümkün, Türkiye’nin her yerinden 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Yapmanız gereken işlem acil olduğunda sıra beklemek gerçekten kabusa dönüşebilir, bunu daha hızlı bir hale getirmek için 444 0 444 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemi size ihtiyacınız olan bankacılık işlemlerini sayıp hangi tuşa basmanız gerektiğini belirtecektir, bu tuşlardan hiç birine basmadan 0 (sıfır)’ı tuşladığınızda müşteri hizmetlerine direk bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinde Yapılabilen İşlemler

Sesli yanıt sistemi sayesinde bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmek için bankayı aradığınız telefon numarasının sisteme kayıtlı olması gerekiyor ayrıca işlem güvenliği için ‘tek şifre’yi tuşlamanız istenmektedir. Henüz bir şifreniz yoksa T.C kimlik numaranızı girerek bu adımı geçebilirsiniz.

  • Hesaplarınız hakkında bilgi alma
  • Kredi kartı işlemleri
  • Hesaplarınıza para transferi
  • Hisse senedi fiyatlarını öğrenebilirsiniz

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İşlem Menüleri ( Kredi Kartı İşlemleri İçin )
Yapı Kredi kredi kartınız ile ilgili işlemleri 444 0 444 aradıktan sonra 1 (bir) tuşlayıp aşağıda yer alan ve yapmak istediğiniz işlemin karşısında yazan numarayı tuşlayıp gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılacak İşlem Tuşlanacak Numara
Kredi kartınızın ekstre bilgilerine ulaşabilir, ödeme yapabilirsiniz. 1
Kredi kartınızın güncel bakiyesini öğrenebilir, var olan kart limitinizi sorgulayabilirsiniz. 2
Yeni kredi kartınızın nerede olduğunu ulaşım/kurye bilgilerini öğrenebilirsiniz. 3
Yapı Kredi müşterilerine özel ‘Paro Puan’ özelliğini açtırmak için. 4
Ön ödemeli kartınız varsa ve bu kart ile işlem yapmak için 5
Ek kart işlemleriniz için 6
Kredi kartınızı İnternet üzerinden alışverişe açıp kapatmak için 7

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İşlem Menüsü (Bankacılık İşlemleri İçin)
444 0 444 aradıktan sonra 2 (iki) tuşladığınızda aşağıdaki menüden istediğiniz her hangi biri için işlem yapmanız mümkün.

Yapılacak İşlem Tuşlanacak Numara
Vadesiz hesabınız hakkında bilgi/özet alabilirsiniz. 1
Hisse senetleri, döviz, borsa ve finans piyasası hakkında bilgi alabilirsiniz. 2
Para transferleri, fatura ve şans oyunları için ödeme yapabilirsiniz. 3
Yeni gelecek olan kartınızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. 4
Vadesiz kartınızın İnternet alışverişine açabilir yada kapatabilirsiniz. 5

Müşteri İletişim Merkezi Şifresi Nasıl Alınır?
Tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmek için ‘Tek Şifre’ adı verilen ve güvenliğiniz için son derece önemli olan bu şifreye sahip olmalısınız. Bu şifreyi Yapı Kredi’nin resmi sitesi üzerinden yada mobil uygulamaya giriş yapıp Ayarlarım > Güvenlik Ayarları > İnternet/Mobil Şube ve Müşteri İletişim Merkezi Giriş Durumu bölümünden şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz