Akbank Artı Para Hesabı

Akbank Artı Para Hesabı

Kredi olma özelliğinden dolayı banka bu hesaba bir limit tanımaktadır. Müşteriler bu limit içinde kalarak işlem yapabilirler. Eğer müşteri, Artı Para limitini kullanarak bireysel kredi taksitlerini, kredi kartı harcamalarını veya sigorta ödemelerini de yapmak istiyorsa, bankayı arayarak Artı Para limitinin bu ödemelere açılmasını talep etmelidir. Bu işlem şubeden, Çağrı Merkezi’nden ya da Bireysel İnternet Şubesi üzerinden yapılabilir.

Akbank Eksi Hesap Açma

Bankada Artı Para hesabı açmak için, şubeye başvurmak gerekiyor. Başvuru için, nüfus cüzdanı fotokopisi, adres bilgisini doğrulamak için yakın tarihli bir su, elektrik, telefon, doğalgaz faturası veya ikametgah belgesi, bir de gelir durumunu gösteren bir belge gerekiyor. Ücretli çalışanlar maaş bordrosunu veya net maaşını gösteren işyerinden alınmış bir belgeyi verebilirler. Serbest meslek sahiplerinden ise vergi levhası, ticaret sicil belgesi ve varsa diğer gelirlerini gösteren belgeler isteniyor.

Akbank Eksi Hesap Faizi

Artı Para hesabından kullanılan tutarlar için günlük faiz hesaplanır. Kullanılan tutar aynı gün kapatılsa da banka bir günlük faiz alır. Bu işlem Cuma günü gerçekleştiyse banka üç günlük faiz alır. Faiz tahakkukları ay sonunda yapılır ve 15 gün içinde faizin, fon ve vergi tutarları ile birlikte ödenmesi talep edilir. Ödenmemesi durumunda kedi gecikmeye girmiş olur. 30 gün içinde ödeme yapılmazsa banka Artı Para hesabının kullanımını kapatabilir.

Banka bugünlerde Artı Para hesabına aylık yüzde 2.02 faiz oranı uygulamaktadır. Ayrıca faiz üzerinden BSMV ve KKDF tahsil etmektedir.

Akbank Artı Para Hesabı Limit Artırma

Artı Para hesabına tanımlanacak limit, tamamen bankanın kredi değerlendirme politikalarına bağlı olarak tespit edilir. Müşteriler bu limitin artmasını istiyorlarsa, şubeden, internet bankacılığından, ATM’lerden ya da Akbank Direkt İnternet kanalından başvuru yapabilirler. Banka piyasa koşullarını, bankanın finansal durumunu ve değerlendirme politikalarını esas alarak limit artış talebini kabul eder veya reddeder.

Akbank Artı Para Hesabı Nasıl Kapatılır?

Artı Para hesabından kullanılan tutarlar, yasal süreler içinde her zaman ödenebilir. Ancak ödemeler ne kadar erken yapılırsa, o kadar düşük faiz ödenmiş olur. Çünkü maliyetli bir kredi türüdür. Amaç kısa süreli ihtiyaçları karşılamaktır.

İlgili mevduat hesabına para yatırılması halinde, bu para Artı Para borcunu kapatır. Banka, ilk kullanım tarihinden itibaren en çok üç ay içinde hesabın artıya geçmesini istemektedir. Bu durumda Artı Para limiti sürekli kullanılabilir. Akbank Artı Para hesabı ile ilgili daha detaylı bilgiler, bankanın http://www.akbank.com/ web sitesinden alınabilir.

Etiketler:

Yorum Yaz