Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank Konut Kredisi

2018 yılında Vakıfbank tarafından başlatılan “Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Kampanyası” özellikleri şunlardır;
Uygun faiz oranları ve 120 aya varan vadelerler
Vakıfbank tarafından kredi alacaklara artan taksitli, azalan taksitli, ara ödemeli veya esnek ödeme alternatif planlar sunulmaktadır
Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan konut kampanyası yeni konut alımları için geçerlidir.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan konut kredisi almak istendiğinde Vakıfbank’ta, diğer bankalar gibi bir takım belgeler istemektedir.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Almak İçin İstenen Belgeler

 • Başvuru formu (müracaat ettiğiniz Vakıfbank şubesinde doldurulacaktır).
 • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi ‘ehliyet’ fotokopisi, pasaport fotokopisi). Bu belgelerden en az biri gereklidir.
 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
 • İkametgah belgesi (mahalle muhtarından alınabilir) veya adına kayıtlı son tarihli fatura, su, elektrik, telefon, doğalgaz v.b.
 • Gelir belgesi
  A-) Ücretli çalışıyor iseniz;
  1-) Maaş bordosu
  2-) Şirket antetli kağıdına “maaşta herhangi bir kısıtlama olmadığını gösterir” yazı.
  3-) Şirketin imza sirkülerinin fotokopisi

  B-) Serbest meslek sahipleri;
  1-) Son yıla ait vergi levhası fotokopisi
  2-) Faaliyet belgesi
  3-) Ticaret sicil gazetesi (kuruluşu-tadil)
  4-) İmza sirküleri
  5-) Son bir yıllık (bilanço ve gelir tablosu)
  6-) Son yıla ait kurumlar vergisi tahakkuk fişi veya ödentisi

  C-) Emekliler
  1-) Maaş cüzdanlarının fotokopisi

Vakıfbank Konut Kredisi Ödeme Seçenekleri

Eğer yeni bir ev sahibi olmak niyetindeyseniz Vakıfbank bu konuda bütçenize uygun bir çok alternatif sunmaktadır. Bu seçeneklerden bazılarını sizin bilginize sunuyoruz.

1-) Artan Taksitli Halden Anlayan Sarı Panjur Kredisi
Ev kredisi taksitlerinizi başlangıçta daha düşük tutarlarda ödeyip sonraki dönemlerde kademeli olarak yükseltmek istiyorsanız, sizin için çok uygun bir kredi kullanma biçimidir. Vade ve faiz oranı bazında ilerleyen aylardaki artışlar tercihiniz doğrultusunda belirlenebilir.

2-) Azalan Taksitli Halden Anlayan Sarı Panjur Kredisi
Ev kredisi taksitlerinizi ilk etapta daha yüksek miktarlarda ödeyip, ilerleyen zamanlarda aşamalı olarak azaltma istiyorsanız, sizin için kullanabileceğiniz en uygun kredi şekli ‘azalan taksitli’ sarı panjur halden anlayan kredidir. Vade ve faiz oranı bazında ilerleyen aylardaki azalmalar isteğinize göre ayarlanabilmektedir.

3-) Ara Ödemeli Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi
Belli dönemlerde prim, ikramiye yada ek geliriniz varsa ve ev kredisi taksidimi bu aylarda daha fazla ödeyerek ve daha az taksit ödemek istiyorum diyorsanız Vakıfbank’ın sizler için sunduğu en uygun kredi ödeme yöntemidir. Sizin seçtiğiniz aylarda taksit tutarlarınızı daha fazla ödeyerek yıl içerisinde diğer ayların taksitlerini düşürme imkanı verir. Tercihinize uygun sıklık ve tutarda ara ödemeler yapabilirsiniz.

4-) Periyodik Ödemeli Halden Anlayan Sarı Panjur Kredisi
Aldığınız ev kredisinin taksitlerini aylık eşit taksitler yerine iki aylık yada üç aylık periyotlarla ödemek istiyorum diyorsanız Vakıfbank’ın sunduğu en cazip kredi şekli periyodik ödemeli Sarı Panjur Halden Anlayan kredisidir. Her ay düzenli bir geliriniz yok ve belirli periyotlarla kazanıyorsanız bu aylarda taksit ödemenize imkan veren bir kampanyadır. Vakıfbank, maksimum (3) ay taksitlerinize ödeme aralığı sunmaktadır.

5- ) Ana Para Sabit Vakıfbank Halden Anlayan Sarı Panjur Kredisi
Ev kredisi taksitlerinizin vade sonuna kadar ana para kısmı sabit kalıp, taksit tutarlarının azalarak gitmesini istiyorsanız, Vakıfbank’ın sunduğu bir kredi şeklidir. Kredi taksitlerinize ait ana para tutarınızın vade boyunca aynı kalmasını talep ederek ödemelerinizin giderek azalmasına olanak sağlayan Vakıfbank’ın sunduğu bir imkandır.

6-) Standart Halden Anlayan Sarı Panjur Konut Kredisi
“Aldığım konut kredisini her ay eşit taksitlerle ödemek istiyorum.” Düşüncesindeyseniz sizin için en uygun Vakıfbank kredisi standart halden anlayan konut kredisidir.

7-) “Taksitler Sonra” Ödeme Seçeneği
Evinizi aldığınız ay kredi taksitlerini ödeme imkanınız yok ise ve taksitlerin sizi sıkıntıya sokacağını düşünüyorsanız ödemeye daha sonraki aylarda başlayabilirsiniz. Bu imkanı Vakıfbank konut kredisi size sunmaktadır. Ev kredinizin ödemelerini ev fazla üç ay ödemesiz dönem sonrasında başlatabilirsiniz.

8- ) “Ana Parası Sonra” Ödeme Seçeneği
Vakıfbank’tan aldığınız ev kredisi taksitinin, ilk aylarda ana para kısmını ödemeyip sadece faizini ödeyerek taksit tutarını düşürmek istiyorum böylece daha rahat ödeyebilirim diyebilirsiniz. İşte sizin için en uygun Vakıfbank konut kredisi “Ana para sonrası” Halden Anlayan Sarı Panjur Kredisidir. Kredi ödemeleriniz ilk aylarda taksitlerinizin sadece faiz tutarına karşılık gelen kısmını ödeme olanağını sağlayan bir Vakıfbank ürünüdür. Ev kredinizin ödemelerine en fazla 24 ay faiz ödemeli dönem uygulanabilmektedir.

9-) “Transfer Et” Ödeme Seçeneği
Kredinizi güncel oranlardan revize (düzeltmeye, yenilemeye) etmeye karar verdiğiniz anda konut kredisi borç transferi işleminden faydalanabilirsiniz. Daha önce başka bir bankadan kullandığınız konut kredisi taksitlerini ödeme devam ediyorsunuz ancak Vakıfbank’ın konut kredisinin oranları ve şartları şuan için size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız sizin için en uygun olanak sunulmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Kredi Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Ekspertiz Ücreti Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti
50.000 TL 120 Ay 1,20 788,40 800 TL 236 TL
100.000 TL 120 Ay 1,20 1.576,80 800 TL 236 TL

Yukarıda yer alan tablo 20.03.2018 tarihinde düzenlenmiş olup banka geçen süre zarfında faiz oranlarında değişikliğe gitmiş olabilir bu nedenle bu konut kredisi hesaplama tablosu sadece bilgilendirme amaçlıdır.

* Ekspertiz ücreti ortalama olarak belirlenmiş olup evin konumu ve metrekaresine göre farklılık gösterebilmektedir.
* Konut paket, DASK ve hayat sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir.

Etiketler:

Yorum Yaz