QNB Finansbank Konut Kredisi 2018

QNB Finansbank Konut Kredisi 2018

Türkiye’de aktif olarak hizmet sunan bankalar ev sahibi olmak isteyen birçok kişiye konut kredisi adı altında kredi destekleri sunuyor. Bu bankalar arasında yer alan ve yakın geçmiş zamanda QNB ailesine katılan Finansbank, 2018 yılında da aktif olarak konut kredisi üzerine fırsatlar sunuyor. İlgili banka birden fazla konut kredisi türü ve bunlara ek olarak en uygun faiz oranlarını tüketicilere sunarak daha kapsamlı bir kredi kullanmalarını sağlıyor. Konumuzun devamında  sizlere kısa bir şekilde QNB Finansbank konut kredisi başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

QNB KONUT KREDİSİ BAŞVURU SÜRECİ (ADIM ADIM)

 • Araştırmalar neticesinde konut kredisi çekeceğiniz QNB Finansbank’ın sizden talep ettiği tüm evrakları eksiksiz bir şekilde kendilerine sunmak için hazır halde tutmalısınız. Yapacağınız konut kredisi banka nezdinde değerlendirmeye alınarak incelemeler yapılmaktadır.
 • QNB Finansbank konut kredinizi onayladıktan sonra bu kapsamda ekspertiz devreye girmektedir. Ekspertiz süreci ortalama 2 iş günü kapsamında tamamlanmaktadır. Buna ek olarak alacağınız evin ekspertiz süreci bittikten sonra evin değeri belirlenmektedir. Bankadan yeterli kredi miktarını alabilmek adına ekspertiz raporu büyük önem taşımaktadır.
 • Kredinin onaylanması için gerekli olan evrakların üzerinde imzalarınızın yer alması gerekmektedir. Bunun için banka sizi şubelerinden birine davet ederek sizden imza beyan etmektedir. Bununla birlikte aylık gelirinize yönelik en uygun ödeme planını çıkarmanızda banka yardımcı olacaktır.
 • Son adım ise ipotek sürecini kapsar. Bilindiği üzere bankalar verdikleri kredinin geri ödemelerini garanti altına almak için kredi vadeleri süresince satın alınan evin ipotek tahsisi edilmesini istemektedir. Bunun için kredi çekerek aldığınız evin muhitine yönelik kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. QNB Finansbank’tan bir yetkili personel ile ilgili tapu müdürlüğüne giderek satış ve ipotek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 

Standart QNB Finansbank Konut Kredisi

TL birimi üzerinden standart konut kredinizi QNB Finansbank’tan alabilir ve ev hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bankanın sunduğu konut kredisinin en avantajlı yanlarından biri de diğer konut kredilerinden daha fazla vade süresinin bulunmasıdır. Birçok banka konut kredilerinden az vade seçeneği sunarken, bu durum QNB Finansbank kapsamında 120 ay (10 yıl) vadeler ve sabit %1,24 faiz oranı ile sağlanabilmektedir. Standart QNB Finansbank konut kredisi vade oranlarına yönelik faiz oranları standart olarak belirlenmiştir. Fakat buradaki önemli olan kısım ise bankanın satın alınacak olan eve sadece %80 destek çıkmasıdır. Yani bir evin 100 bin TL olduğunu düşünürsek, QNB Finansbank bu miktarın sadece 80 bin TL’sini kredi çıkmaktadır. Bankayla ilgili diğer konut kredisi türleri aşağıdaki gibidir;

 • Evini Değiştiren Konut Kredisi
 • Azalan Taksitli Konut Kredisi
 • Artan Taksitli Konut Kredisi
 • Peşinatsız %100 Konut Kredisi
 • Kentsel Dönüşüm Kredisi
QNB Finansbank Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri?
QNB Finansbank’ın desteklediği bir takım projeler aşağıdaki gibi olmaktadır, Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu diğer tüm projeler hakkında bilgi edinmek için “buraya” tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

 • İstanbul – (Qent Mecidiyeköy, Vadi Koru, Kuleli Evleri, Validebağ Konakları, Karat 34, Lima Vadi Konutları, Admira Göksu, Mia Vita Projesi)
 • İzmir – (Cebeci Aura, Palmiye Park Fiora, German Life, Gloria Park Ayayorgi, Aslı Garden Cadde)

QNB Finansbank Konut Kredisi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı,
 • İkametgah belgesi veya bunun yerine doğal gaz, su, elektrik ve benzeri bir fatura,
 • Satın alınacak olan ilgili evin tapu fotokopisi,
 • Son olarak krediyi çekecek olan kişinin maaş bordrosu veya aylık gelirini beyan edecek bir belge gerekmektedir.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı Toplam Ödenecek Faiz Kredi Tahsis Ücreti
100.000 TL 48 1,46 % 2.912,48 TL 139.798,85 TL 39.798,85 TL 500,00 TL
Yukarıdaki tablo 02.07.2018 tarihinde düzenlenmiştir, geçen süre zarfında banka faiz değişikliği gerçekleştirmiş olabilir. Güncel bilgileri https://www.qnbfinansbank.com/krediler/konut/ adresinden de takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz