Fibabanka Taşıt Kredisi

Fibabanka Taşıt Kredisi

İkinci el veya sıfır otomobil, iyi bir evden sonra herkesin elde etmek istediği mal varlıkları arasında yer alır. Bu yüzden olsa gerek, toplu taşıma araçlarında sıkış tıkış yolculuk yapmaktan bezen mavi ve beyaz yakalı işçiler, hayallerini süsleyen arabaya ulaşabilmek için her ay düzenli olarak birikim yapma yolunu tercih ediyor. Ancak kenara para atarak en fazla aracın ana parasını toparlayabilmek mümkün. Yükselen döviz kuru, artan ÖTV ve MTV masrafları yüzünden arabaların her geçen gün pahalandığı bir gerçek. Hal böyle olunca geriye bankaların kapısını çalarak taşıt kredisi kullanmaktan başka bir seçenek kalmıyor.

Fibabanka da müşterilerine taşıt kredisi ürünlerini pazarlayan bankalar arasında yer alıyor. Her ne kadar adı sanı pek duyulmamış olsa da, en uygun taşıt kredisi faiz oranlarını arayan çoğu müşterinin tercihi Fibabanka oluyor.

Fibabanka taşıt kredisi şartları

Satın almak istediğiniz herhangi bir marka, model veya segmentteki araba için Fibabanka’dan taşıt kredisi kullanabilmeniz mümkün. Ancak bunun için 50 bin TL’ye kadar olan kredi kullanımlarında aracın yalnızca yüzde 70’lik kısmına kredi çıkarılabiliyor. Yani araç değerinin yüzde 30’unun nakit olarak elinizde bulunması şart.

Eğer satın almak istediğiniz araba için 50 bin TL üzerinde kredi kullanacaksanız, kredi kullandırma oranı yüzde 50’ye kadar düşebiliyor. Fibabanka taşıt kredisine başvurmadan önce bunları hatırlamakta fayda var.

Öte yandan Fibabanka, en fazla 48 ay vade ile taşıt kredisi kullandırıyor. Yani aldığınız taşıt kredisini 4 sene içerisinde geri ödemek zorundasınız.

Kredi kullanarak satın aldığınız aracın kredi tamamen geri ödenene kadar banka tarafından rehinli tutulacağını da belirtmek gerekir.

Fibabanka taşıt kredisi faiz oranları

Geri ödeme süreci ne kadar uzarsa Fibabanka’nın uyguladığı faiz oranı da o kadar yükseliyor. Bu sebeple 3 aydan 36 aya kadar olan vadeli kredi kullanımında uygulanan faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlenmiş durumda. Ancak 37 ila 48 ay vadeli kredilerde faiz oranı yüzde 1,53’e yükseliyor. Tabii tüm bu faiz oranları sıfır araçlar için geçerli.

İkinci el otomobilde ise 3-36 ay için faiz oranı yüzde 1,49. Vade 37-48 aya çıktığında ise faiz oranı da yüzde 1,59 olarak güncelleniyor. Bu oranların dışında Fibabanka taşıt kredisi kullanırken cebinizden ekstradan 150 TL kadar bir masraf çıkacaktır.

Örnekle açıklamak gerekirse, 30 bin TL’lik krediyi 48 ay vade ile geri ödeyeceğiniz farz edelim. Yüzde 1,53’lük faiz oranıyla 48 ayın sonunda cebinizden çıkacak para 45.543,60 TL’ye yükseliyor. Aylık kredi taksiti ise 945,70 TL olarak belirleniyor.

0 KM Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti BSMV Dahil Sigorta Prim Tutarı Alınacak Ücretler Toplamı Aylık Efektif Faiz Oranı Yıllık Efektif Faiz Oranı
20.000 TL 24 %1,39 1.018,07 TL 105 TL 370 TL 475 TL %1,7137 %22,6183
2. EL Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti BSMV Dahil Sigorta Prim Tutarı Alınacak Ücretler Toplamı Aylık Efektif Faiz Oranı Yıllık Efektif Faiz Oranı
20.000 TL 24 %1,49 1.032,20 TL 105 TL 370,83 TL 475,83 TL %1,8340 %24,3701

Fibabanka taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler

Eğer ikinci el bir araba için kredi kullanmak istiyorsanız, arabanın ruhsat fotokopisini temin etmeniz gerekiyor. Şayet araç sıfırsa proforma fatura banka tarafından talep ediliyor. Bunun dışında nüfus cüzdanı fotokopisi ve güncel maaş bordrosu da bankanın sizden isteyeceği belgeler arasında yer alıyor.

Fibabanka taşıt kredisine nasıl başvurulur?

Yukarıda yer alan gerekli belgelerin tamamını temin ettikten sonra bu adresten Fibabanka’nın çevrimiçi taşıt kredisi başvuru formunu doldurmaya başlayabilirsiniz. Krediyi kullanacağınız Fibabanka şubesi, TC kimlik numarası, ev adresi ve cep telefonu gibi bilgileri doldurduktan sonra banka yetkilileri tarafından başvurunuzun değerlendirilmesini beklemeniz gerek.

SMS onayı gerçekleştirildikten sonra satın almak istediğiniz taşıtın bilgilerini de Fibabanka’nın web sitesi üzerinden gönderebilmeniz mümkün. Tüm bu süreci size en yakın banka şubesini ziyaret ederek de tamamlayabilmek seçenekleriniz arasında.

Etiketler:

Yorum Yaz