Fibabanka Konut Kredisi

Fibabanka Konut Kredisi

Kirada oturmaktan bıkan ‘kiraya vereceğim para ile kendi evimin sahibi olurum’ diyenler için Fiba Bank Güzel Evim Konut Kredisi kampanyası düzenlemiştir. Fibabanka’dan konut kredisi paketiyle 10 yıla kadar uzayan vade seçenekleri ile ev sahibi olmanın ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız bankaya müracaat edebilirsiniz. Cazip faiz oranları ve 120 aya varan vade seçenekleri ile vatandaşın çok ilgisini çeken ve beğenisini kazanan Fibabankın (Güzel Evim Konut Kredisinden) sizde yararlanabilirsiniz.

Fibabank konut kredisi kampanyası kapsamında 500.000 TL’den 750.000 TL’ye kadar kredi sağlamaktadır. Kredi kampanyası kapsamında çekilecek miktarla doğru orantılı olarak müşteriye tatbik edilen faiz oranı da artış göstermektedir.

Fibabank Konut Kredisi Kampanyasının Özellikleri
Krediyi TL cinsinden kullanabilirsiniz.

Maksimum vade 120 aydır.

Gerçek kişiler tarafından kullanıldığı taktirde BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi’dir eğer kredi veya kredili mevduat hesabınızı kullandıysanız banka sizden BSMV adı altında ücret almaktadır ve ödemeleriniz süresince BSMV yansıtılır) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu’dur) muaftır.

Konut kredisi faizleri kredi bitim tarihlerine kadar kadar sabit olup, kredi süresince değişmemektedir.

Bütçenize en uygun ödeme planını kredi kullandırımında kendiniz oluşturabilirsiniz.
fasında
Fiba Bankasının kefil isteme hakkı vardır. Bu hak saklıdır.

Teminat olarak, alacağınız konut ipoteği istenmektedir.

Diğer bankalarda olduğu gibi, gerçek kişi adına kullanılan sabit faizli kredilerde erken ödeme yapıldığı taktirde erken ödenen ana para tutarının %2’si kadar erken ödeme ücreti alınır.

Fibabank (Güzel Evim Konut Kredisi) Başvuru Evrakları Neler?
Kredi istek formu (Bu formu İnternet üzerinden doldurabileceğiniz gibi şubelerdeki banka personeli yardımı ile doldurabilirsiniz.

Gelirinizi gösteren belgeler
a-) Bordrolu Çalışanlar İçin
1-) Nüfus cüzdanı fotokopisi
2-) Son aya ait maaş bordosu
3-) Tapu fotokopisi

b-) Firma Ortakları İçin
1-) Nüfus cüzdanı fotokopisi
2-) Ticari sicil gazetesi fotokopisi
3-) Son üç (3) yıla ait onaylı bilanço ve gelir tablosu
4-) Vergi levhası fotokopisi
5-) Son döneme mizan
6-) Son döneme ait vergi tahsilat makbuzu
7-) Tapu fotokopisi

Fibabank’tan Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bu soruya yanıt olarak ilk önce bankadan kredi onayı almak gerekir. Bunun için bankanın resmi İnternet sitesi üzerinde bulunan bireysel sayfasında yer alan ‘Kredi Ürünleri’ ekranını görmek suretiyle dilediğiniz kredinin sayfasına girerek kredi talebinizi oluşturabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde Fiba Bank’daki yetkililer siz değerli müşterilerine olumlu veya olumsuz geri dönüş yapacaklardır. Bankadan kredi almak için ilçelerde ve illerde bulunan Fiba Bank şubelerine başvurabilir, oradaki müşteri temsilcileri ile görüşerek konut kredi ihtiyacınızı çözümleyebilirsiniz.

Fibabanka Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Sigorta Prim Tutarı Alınacak Ücretler Toplamı Aylık Toplam Faiz Maliyet Oranı Yıllık Toplam Faiz Maliyet Oranı
100.000 TL 60 Ay %1,25 2378,99 TL 500 TL 429 TL 1996,89 TL %1,2983 %16,7420
150.000 TL 120 Ay %1,35 2531,42 TL 750 TL 741 TL 2558,89 TL %1,3729 %17,7780

Etiketler:

Yorum Yaz