Taşıt Kredisi Hesaplama

5
views

Taşıt kredisi günümüzde yaygın olarak kullanılan bir kredi türüdür. Araç kredisi sıfır ve ikinci el araçlar için düzenlenmektedir.

Kredi miktarı ve uygulanacak faiz oranı bankaya ilgili aracın markasına ve bankayla anlaşması olup olmamasına göre değişmektedir. İkinci el araçlar için alınacak olan araç kredisinde ise aracın yaşına göre farklılık göstermektedir.

Günümüzün olmazsa olmazı olarak gösterilen ve her yaştan kesim için çoğunlukla istenilen taşıt için elbette ki kredi çekmek de mümkün. Size sunulan ve şartlara göre farklı miktarlarda alabileceğiniz taşıt kredisi farklı bankalar da farklı ödeme planlarıyla sizlere sunulmaktadır. İkinci el araçlar için alınacak kredi de 5 yaşa kadar olan araçlarda kullanılabilir. Bu farklılıklar dahilinde araç kredisi hesaplama işlemleri bankaların oranlarına göre değişmektedir.

Taşıt Kredisi Başvuru Koşulları

Taşıt kredisi alınırken öncelikle sıfır araçlar için araç banka tarafından rehin alınmaktadır. Ayrıca bu işlemi yaparken herhangi bir kefil olmasına da gerek yoktur. Sıfır araçlar için kullanılacak kredilerde bankalarda farklılık göstermekle beraber 60 aya kadar vade imkânı sunulmaktadır. Sunulan bu avantaj ve hizmetler bankaların sunduğu seçeneklere göre belirlenmektedir.

Ayrıca miktar olarak yine farklılık göstermekle beraber araç kasko bedelinin %70- %90 oranın da kredi çıkmaktadır. Taşıt kredisi alınırken ikinci el araçlar için ayrıca kefil talep edilmektedir. İkinci el araçlarda da yine 60 aya varan vade imkanları sunulmaktadır. İkinci el araçlar için kullanılacak kredilerde araç kredisi hesaplama işlemi yapılırken ise yine araç kasko bedelinin %60- %80 oranında kredi imkanları sunulmaktadır.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Öncelikle taşıt kredisi hesaplama işlemi yapılırken bankaların faiz oranlarına bakılması gerekmektedir. Her banka kendi tekliflerini farklı faiz oranlarıyla sunmaktadır. Taşıt kredisi başvurusu yaptıktan sonra talebiniz değerlendirilir ve sonuç size kısa süre içerisinde iletilir.

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemlerinizde bu değerlendirilen taleplerinizin farklı bankalar aracılığıyla a sunulan tekliflere bakmanız en uygun krediyi almanız için size yardımcı olacaktır. 17.08.2017 itibariyle yapılan tekliflerin değerlendirilmesinin sonucunda taşıt kredisi için en uygun faiz oranını sunan banka %1.09 ile Halkbank olmuştur.

Kredi Hesaplama

Bir Yorum Bırakın