Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

3
views

Esnek geri ödeme seçenekleriyle dikkat çeken Garanti Bankası konut kredisi 20 seneye kadar vade seçeneğiyle sizlere sunuluyor. Garanti Bankası konut kredisi ürem oranları kredinin vadesine göre değişebiliyor. Garanti Bankası konut kredisi kampanyasına ait ayrıntılar haberimizde.

Garanti Bankası’ndan Esnek Ödeme Seçenekleriyle Konut Kredisi

Hane sahibi olmak için uzun vadeli konut kredisi almak isterseniz Garanti Bankası konut kredisi kampanyasını seçenek edebilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,95’ten başlıyor. Ancak kredi vadesi uzadıkça kredi için belirlenen kredi faiz oranı da artıyor. 120 ay vadeli krediyi 1,07 kredi faiz oranıyla alabilirken 240 ay vadeli konut kredisini yüzde 1,14 kredi faiz oranıyla alabiliyorsunuz.

Garanti Bankası konut kredisi için belirlenen vade seçeneklerini incelediğimizde bu seçeneklerin 240 aya kadar uzayabildiğini görüyoruz. Dolayısıyla bankadan konut kredisi aldığınızda bu kredi için 20 seneye kadar vade talep edebiliyorsunuz. Uzun vade seçenekleriyle dikkat çeken Garanti Bankası konut kredisine müracaat yapmak için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Bankanın konut kredisi kampanyasını almak için müracaatta bulunduğunuzda bir takım kredi giderlerini ödemeniz gerekiyor. Bu giderlerden ilki kredi tahsis fiyatıdır, alınan kredi üzerinden binde 5 oranında hesaplanır. 100 bin liralık konut kredisi paketi için ödemeniz şart olan ekspertiz fiyatı ise 750 liradır. İpotek kuruluş bedeli olan 160 lirayı da krediyi alan kişini ödemesi gerekiyor.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen kişiler gelir dokümanları, kimlik dokümanları, alınacak evin tapusuyla beraber Garanti şubelerine gidebilirler. Bu belgeler olmadan kredi başvurusunda bulunamazsınız.

Almış olduğunuz 100 bin liralık konut kredisi için 240 aya kadar vade isteyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız vaziyetinde kredi faiz oranı artar. 120 ay vadeli kredi aldığınız ise kredi faiz oranı yüzde 1,07 olur. 120 ay vadeli 100 bin lira alındığında aylık taksit miktarı 1483 lira olarak belirlenir. Bu şekilde aldığınız kredinin toplam geri ödemesi ise 178 bin 41 lira olacaktır.

Bir Yorum Bırakın